Київська Академія була першим вищим навчальним закладом в Україні. Її засновник - Петро Могила в 1631 році об'єднав братерську школу зі школою Києво-Печерської Лаври в єдиний Киево-Могилянский Колегіум, що з 1694 року набув статус Академії. Петро Могила забезпечував академічну бібліотеку кращими виданнями, літературою різних релігійних і філософських плинів, запрошував з Європи кращих професорів.
Академія стала центром духовного життя України, котрий не поступався за рівнем викладання вищим навчальним закладам Європи того часу. Її студентів можна було зустріти в найбільших університетських центрах - Сорбонні та Болоньї, Кракові та Празі, Гейдельберзі та Галлі.

В Академії було створено ту інтелектуальну атмосферу, де знайшли свій розвиток класичні гуманітарні науки. У перших чотирьох класах викладали аналогію, інфиму, граматику і синтаксиму. Ті учні, які успішно перейшли в п'ятий клас, ставали студентами й на протязі восьми років вивчали пиитику, риторику, займалися філософією, богослів'ям. У цілому, навчалися в Академії 12 років.

У Києво-Могилянській Академії навчався і Григорій Сковорода, який поступив туди у 16-річному віці.

Петро Могила був багатогранною особистістю - не лише освітнім, а й політичним, церковним діячем, який був архімандритом Києво-Печерського монастиря з 1627 року, одним із меценатів Ставропігійської церкви у Львові, Митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі з 1633 року, екзархом Константинопольського патріарха, канонізованим Церквою 1996 року.

Саме Петру Могилі належить геніальний вислів: «Три речі є до вподоби Богу і людям: згода братів, милосердя до ближніх і згода між чоловіком та дружиною».

За інф.: ukrlit.vn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити