Набув чинності Закон про приватизацію держмайна
Закон про приватизацію встановлює спрощену класифікацію об'єктів для продажу, який здійснюватиметься начебто на вимогу ВМФ.
В Україні набув чинності закон про приватизацію державного майна. Текст закону було офіційно опубліковано напередодні в парламентській газеті "Голос України".
Цей закон встановлює спрощену класифікацію об'єктів приватизації на об'єкти малої і великої приватизації; вимоги до покупців об'єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації; відповідальність за недостовірність, неповноту представлених документів; розширено коло об'єктів, які можуть підлягати приватизації. У зв'язку з цим змінюється підхід до продажу малих і великих підприємств. Новий закон чітко встановлює термін до 11 місяців для об'єктів великої приватизації та 5 місяців для малої.

Якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 млн гривень, то це великий об'єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника. Вартість активів менше 250 млн гривень - це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних платформах. Крім того, документ встановлює чіткий порядок приватизації; вимоги до формування і затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації; порядок прийняття рішення про приватизацію. Ініціювати приватизацію об'єктів зможуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб'єкти управління об'єктами державної власності або покупці. Нагадаємо, Верховна рада прийняла закон про приватизацію держмайна 18 січня 2018 року.

Зазначимо, раніше представник президента в парламенті Ірина Луценко заявляла, що проведення приватизації державного майна та створення антикорупційного суду є одними з основних вимог Міжнародного валютного фонду. До цього Фонд державного майна затвердив перелік підприємств, що підлягають приватизації у 2018 році. До списку увійшли близько 100 об'єктів. Зокрема, до переліку включили "Сумихімпром", Львівський завод "Автонавантажувач", "Оснастку", "Криворізьку теплоцентраль", "Львівську вугільну компанія", "Запорізький титано-магнієвий комбінат" та інші. За словами голови ФДМ Віталія Трубарова, фонд планує отримати від приватизації зазначених об'єктів близько 22,5 млрд гривень.

Інф.: rbc.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити