У Києві відбувся Інавгураційний Економічний Форум "Підтримка економічного розвитку України: співпраця між Урядом України і діаспорою"
Перший економічний форум СКУ був найпрактичнішим зібранням з усіх, присвячених експортній тематиці в Україні за останні 2 роки.
26 серпня 2017 року у готелі Хаятт Рідженсі відбувся Інавгураційний Економічний Форум "Підтримка економічного розвитку України: співпраця між Урядом України і діаспорою" в рамках ювілейного зібрання Світового Конґресу Українців (СКУ) за сприяння інвестиційного фонду Хорайзен Кэпітал.

Зі щирими натхненними вітаннями виступили Президент СКУ пан Євген Чолій (Канада), Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Основний виступ за програмою зробив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів. Він розповів про діяльність уряду.Після вручення від імені держави коштовних подарункових видань та булави Голові СКУ пану Чолію основна кількість представників ЗМІ одночасно покинули залу вслід за представником Уряду. Відповідно, основні меседжі двох практичних панельних дискусій фактично мають обмежені можливості бути висвітленими широко і доведеними до українського бізнесу, який потребує підтримки як ніколи.

Панельну дискусію «Просування українського експорту і торгова репрезентація на ключових ринках» вів пан Павло Ґрод, заступник Президента СКУ, голова Координаційного комітету підтримки України при СКУ та президент Конґресу Українців Канади. Дуже цікаво і практично корисно виступили всі дискутанти:
●    Вадим Пристайко, Заступник Міністра закордонних справ України;
●    Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України;
●    Мар’яна Каганяк, директор Офісу просування експорту України;
●    Ганна Гопко, Голова Комітету Верховної Ради України в закордонних справах;
●    Стефан Романів, Генеральний секретар СКУ та голова Союзу українських організацій у Австралії;
●    Олександр Конотопський, засновник та Генеральний Директор Ajax Systems

Загалом було відчутно, що Україна набирає темп у просуванні на нові ринки, покидаючи прив’язку до технологічно відсталого північного сусіди. Українська держава здійснює практичну роботу по створенню мережі почесних консулів в різних країнах для координації бізнесу України та країн представництва на низовому рівні. Наталія Микольська повідомила про прагнення держави і практичні кроки до підвищення освіти українського бізнесу в питаннях менеджменту та маркетингу з метою зміцнення конкурентоспроможності і пришвидшення процесу економічного зростання України. Загалом було відчутно прагнення уряду до практичних змін і виходу бізнесу на нові ринки.

Друга панельна дискусія «Залучення іноземних інвестицій в Україну» викликала інтерес у широкого загалу, не зважаючи на зсув графіку виступів у вечірній час. Дискусію модерувала Олена Кошарна, голова новоствореного Комітету підтримки економічного розвитку України при СКУ.

В обговоренні узяли участь:
●    Дмитро Шимків, Глава Адміністрації Президента України;
●    Оксана Маркарова, перший заступник Міністра фінансів України;
●    Данило Білак, директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій;
●    Юлія Ковалів, голова Офісу Національної Інвестиційної Ради при Президентові України;
●    Андрій Гундер, Президент Американської Торгової Палати в Україні;
●    Зенон Потічний, Президент Канадсько-Української Торгової Палати;
●    Дмитро Костик, засновник Kodisoft

Усі виступи були максимально прагматичними: демонструвалися реальні досягнення держави та бізнесу, ставилися конкретні проблеми: поганий інвестиційний клімат, відсутність налагоджених бізнес-контактів, дешевих кредитів та досвіду в галузі експорту і виходу на нові ринки та ін.

За оцінкою Олени Кошарної присутні на Форумі молоді представники української держави, згідно з результатами їх діяльності, дійсно є новою елітою управляння Державою і є її майбутніми очільниками. Данило Білак на прикладах показав, що українці є нацією розумною й інноваційною, закликав усю діаспору розвивати цей імідж попри інформаційну агресію з боку Російської Федерації. Приниження України самими українцями різко зменшує перспективи інвестицій. На дискусії була покритиковано одне поважне американське видання, яке часто перекручує факти, пов’язані з Україною. Мені спало на думку, що затверджена на зборах СКУ у 2016 році ініціатива киянки Дарії Захарченко (AMGC) щодо формування бази українців – працівників ЗМІ у світі (міжнародного клубу журналістів) для формування проукраїнського інформаційного простору, на жаль, за рік в СКУ ще не зреалізована.
На завершення, Голова СКУ пан Чолій запропонував стратегію щодо розвитку іміджу України, порівнявши її з ненькою. Українці можуть між собою тихенько покритикувати маму та на людях не давати іншим принижувати її імідж.

Загалом, перший економічний форум СКУ був найпрактичнішим зібранням з усіх, присвячених експортній тематиці в Україні за останні 2 роки. Поки що питання експорту розглядаються на рівні створення можливостей у контактах та доступу до дешевих кредитів та інвестицій, а не на рівні сучасних маркетингових технологій проникнення на нові ринки та захоплення їх частки. Та вже проглядається бачення в необхідності пізнання такого досвіду, бачення України не як сировинного придатку, а як площадки для виробництва товарів для продажу по всьому світу.

В кулуарах були помічені: Президент ТПП України пан Геннадій Чижиков, Олександр Данилейко - начальник Управління економічного співробітництва МЗС України, Заступник Голови Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві, Стівен Фішер - управляючий директор ПАТ Сітібанк та інші.

Детальніша інформація про перебіг та результати цього Форуму незабаром буде розміщена на сайті СКУ.

Спеціальний кореспондент ВН д-р Роман Колядюк (AMGC)

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити