Володимир Пилипчук, політик, науковець: Що слід зробити, щоб ці проблеми припинити раз і назавжди, припинити легко і надзвичайно швидко
Порозмірковуємо над ШТУЧНО створеною  частиною проблем економіки України (і не лише економіки) - над феноменом офшорів.
Сьогодні прочитав у ЗМІ таку замітку :
"На Кіпрі частіше реєструються українські компанії з нерухомості, торгівлі та фінансів." Кіпр - це одна з юрисдикцій, яку вже надто часто використовують українські підприємці й олігархи для реєстрації свого бізнесу задля ухилення від оподаткування, втечі від необхідності сплачувати кошти до бюджету України, переховування "темних" капіталів нечесними політиками та олігархами, банальними крадіями коштів з бюджету і в громадян (банками, кримінальними "мінялами", конвертцентрами, різними "консультантами", турфірмами, фірмами-прокладками та  кримінальними "авторитетами").

Нині практично всі олігархи України мають по десятку-другому фірм, зареєстрованих в офшорах. Уявляєте: українське майно, яке й досі фізично знаходиться в Україні, просто зареєстрували в офшорах!!! І всі обороти цих фірм "пропустили" через офшори - й уникли не лише оподаткування, але й відповідальності перед Україною за несплату їй податків від господарських операцій. Потім - продають, перепродають офшорні фірми з майном в Україні, - а податки з отриманих доходів, - також  не сплачують в українську казну. І ВСІ закривають на це свої продажні очі, вуха, душі!

І всі обіцяючі боротися з офшорами, але знову прийшовши до влади, олігархи, політики, новонаповнені органи влади - законодавча, виконавча, судова гілки - не борються з цим, а хором виправдовують їх існування, пояснюючи тим, що в Україні зависокі (руйнівні) податки, що перевірки і хабарництво заїли, що судова влада не захищає чесних бізнесменів від рекету влади і олігархів, і обіцяють з тим боротися... 
А у внутрішньому тіньовому секторі економіки обертається половина ВВП (рівна легальному), і є нескінченною базою для економіки офшорів. 

І так обіцяють уже більше 20 років Незалежності. Але обіцянок не дотримують, мотивуючи тим, що важко, що, на жаль - не вдалося... Мотивуючи, що важко, не підйомно...

Я тут розповім - як зробити це легко і швидко...

Але спочатку -  я тут повторюю тезу з нещодавного свого ж посту: - "Існування масштабних оборотів тіньової економіки, трансфертного ціноутворення, ухилень від оподаткування, торгівлі людьми, зброєю, наркотиками, фінансування тероризму, масштабних міжнародної і внутрішньої корупції .... - без офшорів стають практично НЕМОЖЛИВИМИ! Тому розвинені країни останнім часом обирають  курс саме на ліквідацію офшорів і на заборону ВСІХ транзакцій за їх "посередництвом" !"
Що ж слід зробити, щоб ці проблеми  припинити раз і назавжди в Україні? Припинити легко і надзвичайно швидко?

1. По-перше. - Прибрати причину "інтересу" до офшорів, тобто знизити на  25-30% усі ставки податків, мит, акцизів для всіх господарюючих суб'єктів в Україні, резидентів і НЕрезидентів.

2. Офшори в Українському законодавстві заборонити "як клас"! Заборонити і абсолютно всі транзакції через офшори. Вважати їх злочином!. А доки це станеться - скасувати будь-яку компенсацію експортного ПДВ на обсяги продукції, що експортується через офшори (чи за допомогою офшорів) ... а це + у бюджеті розміром, не меншим 100 млрд дол. в рік! Це не примарні доходи, які мріють отримати від грального бізнесу!  А цілком реальні і відчутні!

3. Скасувати (припинити чинність) всі закони Закони України, які приймалися (ратифіковувалися) раніше Україною про уникнення подвійного оподаткування з країнами-офшорами.

4, Зобов'язати всіх господарюючих суб'єктів протягом 1-2 місяців зробити зворотній крок - перереєструвати всі свої фірми, активи з офшорів - виключно в Україні, повернути власні і корпоративні капітали в Україну, де і сплачувати ВСІ нові, знижені податки. З усіх неоподаткованих в Україні активів та транзакцій!

5. У випадку НЕвиконання олігархами-баригами цієї умови - все їхнє майно (шляхом реалізації положень цивільного законодавства) в Україні має бути експропрійованим (без права оскарження) і виставленим на повторну приватизацію. Участь у повторній приватизації згаданими олігархами та їх родичами з непідтвердженими доходами (несплаченими податками) має бути заборонено законом! У разі порушення і цієї умови, а також у разі першої спроби колишніх власників офшорних активів (виконавців транзакцій через офшори) самого факту експропріації їх майна, винесеного рішенням цивільного суду - справа передається автоматично і негайно до кримінального суду... і тоді - тюрма! З повною конфіскацією  всього особистого і родинного майна з непідтвердженими доходами, з яких не були сплачені податки в Україні!

6. У суддів, які "покриють" порушників нового офшорного законодавства і не підкоряться чинному законодавству у винесених ними ухвалах, так само - експропріація ВСЬОГО майна. Але, окрім цього - звільнення з суду, повна заборона на юридичну діяльність - пожиттєво, скасування права пільгових пенсій і пільгового терміну виходу не пенсію. Отримують вони з бюджету держави (з податків громадян) оплату праці у сто разів вищу, ніж пересічні, то й покарання має бути співставним - тобто, теж у сто разів жорсткішим від покарання пересічних! Якщо прийняти такі закони - судді враз стануть "непідкупними законниками"! І таке співвідношення в покараннях слід ввести для тих, хто наділений владою, для  всіх "правоохоронців", і тих "клерків", які отримують зарплату з бюджету! ІНАКШЕ, якщо залишити все так, як і є нині - то економіку України не підняти, життєвий рівень громадян не підвищити. Корупцію - не побороти, злочинність - не здолати, сваволю політиків і бариг - не зупинити! Потрібні не лозунги, не обіцянки, а конкретні дії - прийняти протягом одного тижня згадані поправки до чинного законодавства. Пере6уваючи на посаді Голови Комітету в першому скликанні парламенту,  скажу: депутати з очолюваного мною Комітету здатні були такий обсяг роботи здійснити за один день і до обіду!
І Ви думаєте, що нинішня і попередні влади НЕ БАЧИЛИ цього простого і короткого шляху одномоментного припинення системного руйнування України, причин НЕнаповнення бюджету і перемоги тіньової економіки над легальною? Бачили, але вони самі та у змові з олігархами протягували закони саме для користі "офшорників і тіньовиків" - і задля навмисного нанесення збитків державі і "пересічним"...

Правда, бариги залякують: тоді розпочнеться громадянська війна. І це БРЕХНЯ! Якщо силовики, хвалячись, кажуть, що можуть і здатні утримувати від бунтів 40-мільйонні маси населення по всій Україні, то чому вони будуть не здатними точково придушити бунти лише 40-50 тисяч бариг, в руках яких 90% всієї економіки України і її доходів? Та й народ "трішечки допоможе". А "силовиків" в Україні, разом із ЗСУ - 1 мільйон. Правда, я казав це про силовиків, маючи на увазі - не під нинішнім їх бандитським керівництвом. Але це - окреме питання!

Підсумок: нинішнє керівництво такого еволюційного кроку нізащо не зробить, бо в самого "рильце в пушку". Може зробити лише народ-патріот, патріот, а не раб, не пофігіст, не продажний! Але винуватим у цьому дикому, нинішньому становищі, як і однозначним його ж страждальцем нині, є всі громадяни, а найбільше винна в цьому лише та частина народу -виборців -громадян, які НЕ є патріотами не лише України, але  є самим "незрячим" та жорстоким ворогом  щасливому майбуттю своїх власних нащадків.
Але ось про це - пізніше!

Володимир Пилипчук, політик, екснардеп, науковець, громадський діяч
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити