20 липня у Торгово-Промисловій Палаті України відбулося Установче засідання української частини Українсько-Нідерландської Ділової Ради (УНДР)
Головою УНДР при ТПП України обрано екс-Міністра аграрної політики та продовольства України (2 грудня 2014 — 14 квітня 2016) пана Олексія Михайловича Павленка. Учасниками установчих зборів були представники зацікавлених підприємств, українські бізнесмени та представники ділових кіл.

Установчі збори вступним словом відкрив Заступник директора Дирекції Міжнародного співробітництва Торгово-Промислової Палати України Геннадій Миколайович Болдир (у центрі на фото). Пан Болдир відзначив важливу роль Нідерландів у міжнародному співробітництві України. Нідерланди протягом останніх років посідають друге-трете місце за обсягом інвестицій в Україну, зокрема, станом на 1 січня 2016 року - $5,6 млрд., або 12,9% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в країну з усіх напрямків.

На Установчих зборах  виступили:
●    Міністр аграрної політики та продовольства України (2 грудня 2014 — 14 квітня 2016) пан Павленко Олексій Михайлович
●    Перший заступник Міністра інфраструктури України (24 грудня 2014 — 30 грудня 2015) пан Шульмейстер Володимир Юрійович (справа)
●    Радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів пані Каролін Спаанс (Carolien Spaans)
●    Заступник голови Фонду державного майна України пан Нікітін Юрій Валентинович (зліва)

Короткі побажання висловили члени УНДР: пан Красніков (УСПП та компанія «Чумак»), пан Роман Колядюк (AMGC), пані Подлєсная (Міжнародна бізнес асоціація) та інші.
Секретарем УНДР обрано екс-першого заступника Міністра інфраструктури України (24 грудня 2014 — 30 грудня 2015) пана Шульмейстера Володимира Юрійовича

Пан Павленко відзначив, що Україна експортує до Нідерландів на $950 млн. продукції, з яких 52% - це продукція сільського господарства. Нідерланди експортують до України товарів на  $450 млн. - це високотехнологічна продукція.
Наразі Нідерланди є країною, що продукує новітні технології і її бізнес вірить в Україну та її перспективи, незважаючи на події останніх років. Пан Павленко відзначив, що в Україні одна з найкращих систем оподаткування. Наразі потрібно ламати стереотипи, нав’язувані голландцям засобами інформації північного сусіда про українців з "маленької країни" Україна як корупціонерів, які мріють використати безвіз аби заполонити інші країни. Новообраний голова пан Павленко запропонував членам  УНДР провести у вересні-жовтні перше засідання ділової ради з конкретною діловою тематикою.

Радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів пані Каролін Спаанс привітала членів УНДР з її створенням як перспективної форми міждержавного економічного співробітництва і повідомила, що нідерландська асоціація ділової спільноти – це 150 об’єднань, що включають 1500 підприємств. Бізнес-об’єднання  хочуть посилити співпрацю в сегменті «бізнес для бізнесу». Вже більше 300 голландських компаній плідно працюють в Україні в галузях агробізнесу, ІТ, індустрії творчості.  

Нідерландський експорт до України добре диверсифікований та складається, головним чином, із пластиків (13,2% від загальної вартості експорту), різного спеціалізованого машинобудування (9,7%), фармацевтичної продукції (8,7%) і транспортних засобів (8,7%), що в цілому становить близько 40% від загальної вартості нідерландських товарів, що були експортовані в Україну в 2015 році.

Україна експортує до Нідерландів, в основному, зернові (32,6% від загальної кількості), метали (21,7%), олію і насіння олійних культур (20% в цілому), м’ясо птиці (4,3%) і залишки харчової промисловості (3,8%). В цілому ці торгові категорії займають 83% від усіх товарів, що поставлялись в Нідерланди з України в 2015 році.

Створення української частини Українсько-Нідерландської Ділової Ради (УНДР) з економічного співробітництва присутні зустріли оплесками.

Репортаж з місця події спеціального кореспондента ВН - Романа Колядюка та Дмитра Сосновського (AMGC)

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити