21 лютого у Києві відбулась Українсько-індонезійська ділова зустріч
"Сьогодні кращий час для того, щоб інвестувати в Україну", - заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Індонезія пан Володимир Пахіль на Українсько-Індонезійській діловій зустрічі 21-го лютого 2018 року в ТПП України, що відбулася в рамках Третьої міжурядової українсько-індонезійської Комісії з економічного та технічного співробітництва.
Захід відбувся за підтримки Посольств обох країн, Торгово-промислової палати України та Індонезійської торгово-промислової палати.
Пан посол Володимир Пахіль повідомив, що обсяги торгівлі між країнами сягають наразі близько $600 млн/рік, і міжурядова українсько-індонезійської комісія має наміри сприяти їх збільшенню і буде працювати з цих питань 22 лютого. За останній час в Індонезію іноземні інвестори вклали близько $51 млрд., що перевищує обсяг інвестицій в Україну за веc час незалежності.
Від українського уряду доповідь зробила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції пані Ольга Трофімцева. За інформацією виступаючих, структура експорту з України наступна: 87% - сільгосппродукція, 8% - металопродукція і 2% – борошно, крупа, 3% - інше. Імпорт з Індонезії в Україну: 62 % -  пальмова олія, 7% - продукція машинобудування, 4% - нафтопродукти. Решта – кава, какао, чай, папір. Очевидно, поки що співробітництво лежить у сфері сировинній, з низькою доданою вартістю, перш за все.

Україна - це третій партнер Індонезії у регіоні (після РФ та Турції), зазначив в.о. Директора з питань економічного співробітництва в Європі, Африці та на Близькому Сході Міністерства закордонних справ Індонезії Боббі Сіагін. Індонезія інвестувала в Україну 1,3 млрд. USD. Міжнародні рейтингові агентства Standard & Poor's та Fitch Ratings  підвищили рейтинг Індонезії до «ВВВ –». Це нарівні з рейтингом Португалії та Філіпін. За інформацією Fitch, ВВП Індонезії виросте на 5,4% в 2018 році і на 5,5% в 2019.

Генеральний директор з питань співробітництва з Америкою та Європою Міністерства закордонних справ Індонезії, Голова Індонезійської делегації в Українсько-Індонезійській Міжурядовій комісії з питань економічного та технічного співробітництва Мохаммад Аншор заявив, що зараз самий час подвоїти зусилля по розвитку двосторонньої торгівлі та співробітництва. Тому що в обох країнах проводяться реформи та покращуються умови для роботи бізнесу, між країнами нема політичних протиріч. Пан Мохаммад Аншор запросив широкі ділові кола з України залучатися до процесу розвитку співробітництва та торгівлі. Наявність півтора десятка вільних економічних зон в країні з населенням понад 250 млн. споживачів дає широкі можливості розвитку українському бізнесу в Індонезії та виходу на інші країни регіону.                              

Представники індонезійських компаній фармацевтичної, медичної, видобувної та інших галузей провели ділові переговори із зацікавленими представниками українського бізнесу. Пошуки взаємовигідної співпраці тривають.

Кореспондент ВН Дмитро Сосновський (AMGC)
Спецкор ВН Роман Колядюк (AMGC)
Фото Дмитра Сосновського

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити