Верховна Рада всупереч волі народу схвалила в першому читанні новий закон про приватизацію
Проектом закону встановлюються вимоги до проведення аукціонів об'єктів малої та великої приватизації, проти якої виступають більшість українців.
Проектом закону встановлюються вимоги до проведення аукціонів об'єктів малої та великої приватизації, повідомляє "Дзеркало тижня".
Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про приватизацію державного майна" (нова редакція). Урядовий законопроект № 7066 підтримали 258 народних депутатів.
"Враховуючи, що понад 90% державних активів введено в експлуатацію 50-150 років тому, затримка з приватизацією цих об'єктів призводить до їх подальшого руйнування, зниження інвестиційної привабливості", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Раніше в.о. керівника Фонду державного майна Віталій Трубаров розповів про особливості законопроекту. "Ми скасовуємо п'ять можливих варіантів продажу, натомість залишаємо фактично один - це аукціони. Норма про викуп буде застосовуватися тільки для вже орендованих підприємств, оскільки це передбачено в договорах, але це будуть поодинокі випадки", - сказав він.
Трубаров також повідомив, що законопроект встановлює 11 місяців підготовки для об'єктів великої приватизації та п'ять місяців для малої. "Якщо за останній рік вартість активів перевищує 250 млн грн - це великий об'єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника, все, що менше - це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних майданчиках", - сказав він.
Трубаров відзначив важливість залучення до приватизації радників – це відомі аудиторські компанії. "Велика приватизація буде проходити за такою процедурою: визначається об'єкт продажу, потім на конкурсі вибирається радник, який готує фінансову модель підприємства, формує пропозицію початкової ціни, шукає інвесторів. Після цього Фонду встановлює стартову ціну та умови продажу і передає їх на затвердження в Кабмін. Потім оголошується прийом заявок триває перевірка учасників і проводиться аукціон", – розповів Трубаров.
Він також розповів про те, що законопроект передбачає внесення інвестором, який виявив бажання взяти участь у торгах, 5% банківської гарантії, яка не повертається.

Читайте також: Гройсман оголосив перелік держпідприємств на приватизацію

За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", українці в цілому виступають проти приватизації державних підприємств. Відповідаючи на питання про долю 4 тисяч підприємств, що залишилися в держвласності, 49% респондентів відповіли, що вони повинні залишатися державними компаніями, ще 30% згодні продати тільки частину з них, але більшість залишити в держвласності, 12% згодні продати більшість залишків держвласності, а 1% готові продати все держмайно.

Коментар експерта, директора Інституту розвитку економіки України, Олександра ГОНЧАРОВА:

Нагадаю, ще пару років тому Ігор Коломойський пропонував переглянути підсумки масової «ваучерної» приватизації в УКРАЇНІ. Тоді на засіданні парламентської контрольної комісії він відверто розповів про грубі порушення, якими супроводжувалася розпродаж державних активів, а також пропонував забрати власність у колег-олігархів Р.АХМЕТОВА і Д.ФІРТАША. Однак вчора у Верховній Раді нардепи розчистили шлях для масштабного переділу власності, який охопить уже в 2018 році всю Україну. Сьогодні спілкувався з колегами, нерви енергійних людей вже зашкалюють в піднятій дибки країні. І ось тепер головне завдання ляльководів - спрямувати цю енергію на потрібні юридичні адреси найсолодших приватизаційних «шматків». Чим зараз і почали займатися олігархи.Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити