НБУ - держава в державі? Стала відома зарплата головного банкіра України
Конкурентна ринкова винагорода глави НБУ.
У той час як визначена максимальна сума зарплати, яку можуть враховувати при призначенні пенсії, посадовий оклад глави Національного банку Якова Смолія складає 417 285 гривень при середній зарплаті співробітників НБУ в 30 590 гривень, повідомили Українські Новини з посиланням на прес-службу НБУ.

У прес-службі відзначили, що працівники Національного банку, відповідно до Закону України "Про державну службу", не є державними службовцями, і на них не поширюються норми цього закону, зокрема з оплати праці та формування посадових окладів державних службовців.

Заробітна плата працівникам НБУ сплачується не з Державного бюджету, а з коштів Національного банку, який є незалежним органом, не вимагає відрахувань з державного бюджету і здійснює витрати, в тому числі, на оплату праці персоналу, в рамках власної затвердженого кошторису адміністративних витрат.

Політика винагороди працівників Національного банку базується на результатах аналізу заробітних плат релевантного ринку праці.

Форми оплати праці працівників Національного банку затверджує правління Національного банку.

Згідно ст. 15 Закону України "Про Національний банк України" заробітна плата глави НБУ і його заступників встановлюється відповідно до Методики визначення заробітної плати глави НБУ і його заступників, яка затверджується Радою Національного банку.

Виходячи з даної методики, заробітна плата глави НБУ і його заступників встановлюється тільки у вигляді посадових окладів.

Так, посадовий оклад глави НБУ встановлюється на рівні не вище середньоринкового розміру медіани фіксованої заробітної плати голів правлінь банків України.

Розміри ж посадових окладів заступників глави НБУ визначаються із застосуванням понижуючих коефіцієнтів від посадового окладу голови НБУ.

Згідно зі штатним розкладом за станом на 01.04.2020 членам правління Національного банку встановлені наступні посадові оклади: голові Національного банку - 417 285 гривень; першому заступнику голови - 375 557 гривень; заступникам голови - 354 692 гривень.

Останній раз заробітна плати глави НБУ і його заступників переглядалася в липні 2019 (в минулий раз - у 2017 році).

Відповідно, з тих пір розміри посадових окладів не змінювалися.

Середня заробітна плата працівників Національного банку в 2019 році склала 30 590 гривень.

У першому кварталі цього року розміри заробітної плати працівників Національного банку не переглядалися, середній розмір заробітної плати не змінювався.

Нагадаємо: Кабінет Міністрів пропонує до кінця 2020 року скоротити наполовину зарплату чиновникам, які отримують понад 47 тис. Гривень, і зменшити на 30% зарплату і винагороду керівникам і членам наглядової ради держпідприємств і держкомпаній.

Також Кабмін запропонував зменшити витрати на субсидії на 8,3 млрд гривень.

Інф.: lenta.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити