Наступного тижня тиск на гривню значно зросте
Тиждень завершився на міжбанку подорожчанням долара на 8 копійок. 21 серпня ринок закрився в рамках 27,42-27,44 грн/$.
На безготівковому ринку було досить спокійно. Великих продавців не було, і обсяг торгів впав з учорашніх $269 млн до $110 млн.
Однак після Дня Незалежності України скарбники чекають на подорожчання долара. Відкриття міжбанку 25 серпня прогнозують у рамках 27,40-27,50 грн/$. Крім того, не виключається рух до 27,60 грн/$, а деякі навіть допускають вихід на 27,70 грн/$ до кінця наступного тижня.

Причина у виплатах Держказначейством відшкодувань з ПДВ. Перші платежі пішли в п'ятницю: на рахунки бізнесу надійшло 499,5 млн грн. Хоча зрозуміло, що це тільки прелюдія до основних перерахувань, яких чекають на рівні 8-10 млрд грн.

Передбачається, що експортери після отримання ПДВ-виплат стануть менше продавати долар на міжбанку, а імпортери можуть його інтенсивніше скуповувати. Якщо активізуються іноземці, які продовжують виходити з держоблігацій, то тиск на гривню значно зросте.

До того ж 26 серпня Мінфін проводитиме купонну виплату за ОВДП - на 1,2 млрд грн, що також може стимулювати валютні покупки.

Інф.: znaj.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити