В Совські ставки (Голосіївський район столиці) почали зливати якусь речовину з аміачним запахом
Поїхавши туди (це між Червонозоряним проспектом та вул. Кіровоградською), ми вже нікого там не застали, але відчули в повітрі якийсь отруйний запах та побачили жахливий стан озер, вода їхня забруднена і, скоріше за все, просто отруйна, на близько 100 метрів ділянки відбувається зсув грунту, пошкоджена вже асфальтна пішохідна доріжка, територія мальовничої зони відпочинку вкрита сміттям, будівельними відходами та гнилим м’ясом, - повідомляє на своїй сторінці у Facebook громадський діяч Микола Даневич. І поміж всього цього… в озері плавали дикі качки, а навколо бігала зграя злих, безпритульних собак. Підняв колишню наукову класику, читаю: “Совські озера– це несподівана для Києва досить багата на види тварин і рослин прісноводна ландшафтна екосистема, це екологічно чисте місце відпочинку для киян”. Зараз це місце можна підписати як “екологічна катастрофа”.


Минулого  року я вже піднімав цю проблему, подавав численні звернення до різноманітних районних та місцевих служб, але мене, як і інших стурбованих долею Совських ставків киян, влада не почула і проігнорувала це болюче питання. Мабуть, тому, що ця місцевість вже давно продана… Адже в наш час стало модним будувати штучні рекреаційні зони і, поряд з цим, знищувати місця відпочинку, створені самою природою.
Тому хочу звернутися до влади та власників Совських ставків:
Екологи кажуть, що на Совських ставках, попри все, мешкають “червонокнижні” види тварин. У торговельно-розважальних центрах їх ніколи не буде. І, ще вивчіть, будь-ласка, індійське прислів’я, воно саме про це місце відпочинку: “Коли буде зрубане останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання ріба, лише тоді людина зрозуміє, що не може їсти гроші”.

P.S. В дитинстві разом з однокласниками ми ходили до Совських ставків відпочивати, вивчали там природознавство, ловили рибу, каталися на човнах.

Микола Даневич, громадський діяч

Усі фото місця екологічної катастрофи тут

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити