Еколог Олег Вдовенко розповів про таємниці столичних бюветів
Як анонсував портал "Воля народу", 11 серпня у Києві 11 серпня Тренінговий центр соціальної адаптації громадян Товариства "Знання" України провів семінар-зустріч із громадськістю провідного еколога Олега Павловича Вдовенка, кандидата хімічних наук, доцента завідувача кафедри природних наук та екології Університету сучасних знань "Вода Києва - небезпека чи здоров’я?"
У ході зустрічі були охарактеризовані бювети та джерела Києва.
Семінар був цікавим і корисним Присутні довго "не відпускали" Олега Вдовенка. Ось деякі тези його виступу:

На земній кулі – 68% води. Стільки ж її і в організмі людини (у крові концентрація води більша).

У Києві одна з перших свердловин з артезіанською водою з’явилася в 1749 році на Подолі, на Контрактовій площі (фонтан «Самсон») на місці найдавнішого джерела.
Раніше (1476) в столиці також був споруджений бювет на честь отримання Києвом Магдебурзького права (1430-1494).

У 1876 році артезіанську воду вперше провели на київські пагорби (де зараз знаходиться Музей води).

Наступна хвиля спорудження бюветів у Києві розпочалась після Чорнобиля (1986).  Сьогодні у столиці відкрито 165 бюветів з артезіанською водою. Її якість регулярно контролює київська СЕС, «Водоканал» та деякі ГО.

За показниками найкраща вода в Києві в районі Теремків (І і ІІ) та музею під відкритими небом (у Пирогові).  Найбільш мінералізована вода – на вул. Почайнинській, Фрунзе (мінералізація 1200 – 1400 мг/л, в той час, коли її рівень, як правило, не превищує 450 мг/л), а також в районі Вигурівщини-Троєщини і на Оболоні.
Чудова вода – в бюветі в парку ім. Шевченка.

Вода з бюветів – ЖИВА. Вона не хлорується. Воду з-під крана пити не можна. Це технічна вода. Їїї можна використовувати лише для вмивання (купання) і прання.

На завершення Олег Вдовенко відповів на запитання присутніх.

Інф.: ВН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити