Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підтримав скасування мораторію на експорт лісу-кругляку
Як пише УКРОП, про це повідомляється на форумі ОРД.
Після скасування мораторію на експорт необробленої деревини Євросоюз планує видати Україні кредит на 600 млн євро. Ця умова була озвучена в ході саміту Україна-ЄС в Брюсселі. "Я був радий тому, що український президент висловив намір зняти заборону на експорт деревини. Це була наша умова. Як я розумію, це буде зроблено протягом наступних декількох тижнів", - сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на спільній прес-конференції з президентом Європейської Ради.

Колосальні масштаби і темпи знищення лісового фонду України привели до екологічної катастрофи на Заході України. На початку липня 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Мораторій вводиться строком на десять років. Він почав діяти для деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

У 2015 році експорт лісоматеріалів в необробленому стані приніс українській економіці 345 млн доларів валютних надходжень, або 0,9% загальної виручки від експорту. Ця цифра абсолютно непорівнянна з масштабом втрат: за оцінками експертів, безконтрольна вирубка лісів на Заході призвела до зменшення показника лісистості з 16% в 1996 році до 11% в 2015 році. Для досягнення оптимального рівня лісистості в 20% потрібно висадити нові дерева на території площею близько 2,5 млн га!

Інф.: УКРОП

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити