Сміттєва проблема України продовжує зростати
Проблеми львівського сміття не існує. Є проблема українського сміття.
7% території України - сміттєві полігони. Розмір полігонів збільшується, тому що сміття не утилізують
Проблеми львівського сміття не існує. Є проблема українського сміття. 96% наших відходів (пляшки, пачки, обгортки з-під цукерок, використані презервативи та інші красиві коробки-пакети-кульочки) ховають на полігонах і сміттєзвалищах.

Простіше кажучи, ми з вами колективно встеляли нашу Україну мотлохом. Якщо ви, як культурна і вихована людина, викинули недопалок і шкірку від банана в урну, то це не означає, що ви залишили після себе чистоту.

Цей недопалок відвезуть на сміттєвий полігон, де він буде гнити разом зі своїми друзями: іншими недопалками, пластиковими пляшками, пакетами із супермаркету, рибними залишками і використаними гігієнічними предметами.

7% території України - це сміттєві полігони. Розмір полігонів збільшується, тому що сміття в Україні не утилізують, не переробляють, а просто звалюють на землю. 7% території України (разом з включеним Кримом і «ДНР/ЛНР») можна порівняти з розміром територій Нідерландів, Швейцарії або Данії.

Ми з вами колективно встеляємо нашу Україну мотлохом

В Україні "сміттєва Швейцарія"! При наявності пустощів і навіженості, ви можете кататися на сноубордах і лижах по красивих сміттєвих горах.

Сортування сміття без утилізації нічого не дасть. Тому, коли вас переконують, що рішення всіх бід в тому, щоб класти органічні відходи і тетрапак в різні баки, вас обманюють. Яка різниця, як розділити сміття, якщо в кінцевому підсумку він потрапляє в одну купу на сміттєвому полігоні?

Сенс сортування сміття в тому, щоб сміттєві станції відправляли його в різні потоки. Щось переробляти, щось спалювати і отримувати енергію, а щось ховати. Якщо немає таких станцій, немає переробних заводів, то сортування сміття не вирішує проблему.

Що сталося у Львові? Місто створило більшу кількість сміття, ніж змогло поховати. Замість поховання могли його спалити і отримати енергію або відправити на переробку.

Але ні у Львові, ні в інших містах України утилізацією сміття не займаються. Вірніше, лише 4% утилізують, що мізерно мало в порівнянні із загальним обсягом.

Хто повинен будувати переробні заводи? Очевидно, це колективна завдання. На прикладі Садового стає ясно, що для мера сміттєва проблема легко обертається політичною блокадою.

Переробка сміття для державної влади - це отримання грошей в бюджет, залучення інвестицій і вирішення проблем з екологією, які незмінно обернуться позитивом в електоральній підтримці.

Переробка сміття для виробника - це соціальна відповідальність і відповідність з європейською практикою.

Державна влада, мери і виробники - зацікавлені. Тому що для них - це бізнес, податки, робочі місця і електоральна підтримка.

Відповідальність лежить на виробниках. І ось чому. Припустимо, ви шанувальник напою А. Купуєте, випиваєте, використану пляшку викидаєте на смітник. І навіть саме в той сміттєвий осередок, який відповідає даному виду тари. Сортуєте, якщо одним словом.

Людина в іншому місті України, яка з вами не знайома і ви не підозрюєте про її існування, є шанувальником напою Б. Купує, випиває і викидає в урну. І теж в потрібний осередок, теж сортує.

Напої А і Б - різні напої, які належать різним компаніям, і ви з іншою людиною не знайомі. Якщо ви не п'єте напій Б, навіщо вам платити за його утилізацію?

Ви платите тільки за утилізацію напою А, який ви купуєте і споживаєте.

Як платити за утилізацію?

У вартості пляшки напою А закладена вартість її утилізації. Як платить хтось інший? У вартості його улюбленого напою Б теж закладена утилізація.

Таким чином, ви обидва, купуючи свої напої, платите за їх утилізацію. Але ви не платите разом за утилізацію один одного. Тільки за себе і за своє споживання.

Немає ніякого загального котла, ніякої додаткової комунальної плати, в рамках якої потрібно платити і за своє споживання, і за споживання абсолютно незнайомих вам людей.

Є відповідальність виробника. Він бере з вас гроші за напій і утилізацію тари, в якій напій перебував.

Утилізаційний збір спрямовується на будівництво і функціонування заводів з переробки цієї тари. Це такий собі суспільний договір між виробником і покупцем.

Покупець - купує, виробник - продає товар «під ключ». Включаючи утилізацію тари. Тому що сміття потрібно утилізувати, щоб воно не приводило до екологічних катастроф, як це сталося у Львові.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити