Про це йшлося на Українсько-Корейському бізнес-форумі у Києві
18 лютого 2019 року в приміщенні ТПП України відбувся Українсько-Корейський бізнес-форум, присвячений новітнім агротехнологіям.
У заході брав участь Надзвичайний та Повноважний Посол Корейської Республіки в Україні Лі Янг Гу. До складу корейської делегації входили представники державного сектору, вчені, а також представники компаній агропромислової галузі (smart farming, теплиці тощо), інноваційного сектору.

Корея імпортує продукти харчування. Як зазначали доповідачі, у 2050 році очікується збільшення населення планети до 10 млрд. У зв’язку з цим представники корейської сторони прогнозують погіршення якості ґрунтів у світі, нехватку ресурсів та продовольства, а як наслідок - навіть можливість війн за продукти харчування. Тому корейські фахівці розробили технології, які, зокрема, дозволяють вирощувати рослини у спеціального типу теплицях з інфрачервоним обігріванням, що дозволяє різко збільшувати урожайність та якість рослин незалежно від температури «за бортом». Це може бути цікавим для співпраці з точки зору експорту продуктів до Кореї і до Європейського Союзу.

За даними корейської сторони (Healthwise Company), з посиланням на недавній звіт Всесвітньої Організації Здоров’я, Україна займає перше місце за рівнем смертності у світі у зв’язку з неправильним харчуванням. Корейські інноваційні агротехнології дозволяють вирішити, в тому числі, і цю проблему. Експерт з маркетингу доктор Роман Колядюк так прокоментував дисонанс устремлінь українського та корейського бізнесу в агросекторі, що відчувався на форумі: «Корейські ділові кола ще поза минулого року почали активні пошуки співпраці з українським агросектором, пропонуючи збільшення урожайності навіть у 8 разів без виснаження землі. Проте з української сторони відгуку на пропозиції поки не видно. Очевидно, що перед нашими країнами стоять різні проблеми: корейці живуть у розвиненій технологічній країні і дивляться у майбутнє на десятки років вперед, готуючись до викликів і плануючи життя суспільства та держави. Хоча процеси модернізації в деяких секторах української економіки, зокрема, в сільському господарстві, є відчутними, все ж українці живуть за тенденції хронічної деградації економіки, і хронічного недоїдання, неповноцінного та неякісного харчування».

При наявності найкращих у світі ґрунтів і здавалася б гартованої продовольчої безпеки, одним із виборів, який мають зробити українці, є вирішення задачі ефективного використання земель. Або згода на умови, цікаві потенційним земельним спекулянтам від політики і нав’язувані МВФ (з ризиком втратити землю та повторити долю північноамериканських індіанців, які спокусилися на буси). Таким чином, наприклад, острів Манхеттен, що у Нью Йорку, був придбаний приватною особою Пітером Мінуїтом за буси вартістю 24 долари. Нині Манхеттен – на слуху, а індіанці?

З місця подій Дмитро Соcновський (AMGC),
для порталу "Воля народу"

Коментарі