ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Дискусії
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Дискусії


Письменник Олег Чорногуз дав відсіч провокаторам, які прагнуть посіяти національну ворожнечу в Україні

Олег Чорногуз, письменник: "У сім”ї не без... Расевича"
Після появи статті “Iсторія невдах і різунів” у газеті “День” (число 222 за 4-5 грудня поточного 2015-го року) тепер у Львові кажуть:” У сім’ї не без... Расевича!”.
  Цей новітній “історик” чи “українознавець” Василь Расевич, як на моє переконання, несподівано кимсь знайшовся не на Півдні України, не в Центрі, не на Сході, а саме у Львові. Саме у Львові виявився “вчений”, який сьогодні доводить у типовій совково-московській інтерпретації, що син свого народу, який перейшов на бік свого народу в його боротьбі за волю Вітчизни, проти ярма і гніту - не хто інший як зрадник.
 

Територіальні громади у Києві реально створити до місцевих виборів, - експерт

Ігор Ляшенко запрошує до дискусії: "Як створити реальне самоврядування в Києві"
Київ — єдине місто такого масштабу, що має всього один рівень самоврядування; де місцевий (найближчий до народу) мажоритарний депутат представляє 50 тис. громадян. Києву гостро потрібен третій рівень управління, на якому могли б оперативно вирішуватися актуальні питання життя в місті. Місту потрібен низовий рівень управління — громади, а також представницька влада на цьому рівні. Це реально зробити до жовтневих місцевих виборів.
 

Як нам перемогти Росію? Декларація принципів, - політик

Заступник Голови УРП Ростислав Новоженець: “Російський брат виявився звичайнісіньким дикуном-бандитом, який прагне нас задушити у своїх обіймах”
Віроломний напад Росії на Україну, анексія Криму, неоголошена збройна війна проти України, що вже покалічила і забрала життя тисяч українців, понівечила міста і села Донбасу, остоточно розвіяли міфи про непорушну російсько-українську дружбу і “старшого брата”, який насправді виявився звичайнісіньким міжнародним бандитом-дикуном, що прагне нас задушити у власних цупких обіймах.
 

Усі розробники державотворчих ініціатив мають виробити єдину модель системних змін

Пересядемо з "лісапета" на реактивний літак, або модель Нової України, - Дмитро Сінченко
Прочитавши матеріал під назвою "Лісапетна моя Україна" Юлії Мостової, оприлюднений у газеті "ДТ", я не міг залишитись до нього байдужим. Дійсно, ми вже вдосталь розкритикували й владу, і опозицію, і Систему – однак конкретного плану дій для того, щоб усе змінити на краще, майже ніхто не запропонував. Проте ми вже маємо цілий ряд державотворчих ініціатив, які оприлюднили свої розробки й виступають за їх впровадження. Це і "Українська Національна Рада", і "Третя Республіка", і "Воля", і "Третій Гетьманат", і "Сила Людей", і "Ініціатива 1-го грудня", і "Рух Державотворців" і багато інших, менш відомих рухів та платформ.
 

Сергій Пантюк “б’є” по Яворівському, нагадуючи Богдана Сташинського, який убивав своїх, - Олег Чорногуз

Я НІКОМУ НЕ СУДДЯ
Олег ЧОРНОГУЗ, письменник, для Волі народу
Я не суддя і не адвокат Володимиру Яворівському, як на свій сором і не знаю, хто такий Сергій Пантюк, котрий на сторінках “Української правди” виступив із статтею "Чим Яворівський кращий од Табачника?"
Можливо, Сергій Пантюк - геній. Можливо, Сергій Пантюк уже сьогодні належить до когорти тих, яких визнають таким тільки після смерті. Можливо, такому треба повіситися, щоб про нього почули трохи раніше. Хай мені вибачить Сергій. Я йому не суддя. Суддя тільки Господь Бог.

 

Регіонал затято пропагує власівську стрічку

altІван МОСЬПАН, для Волі народу

 І збоку бантик… 
В тому, що регіонал Вадим Колесніченко по духу власівець, я давно не сумнівався. А от що й по змісту, то я це вже на виставі у Шустера побачив. Всі люди сиділи, як люди. А Колесніченко виділявся. І не тільки своєю посмішкою, а й бантиком. Мовляв, гляньте на мене: я і збоку бантик. Коли подали посмішку Колесніченка крупним планом, виявилося, що його бантик - звичайна  власівська лєнточка, яку стали вручати після масової зради русскіх офіцерів і генералів (такої масової зради світ не знав).
 

Реінкарнація антигероїв чи реанімація совєтизму?

 Олег РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум"

 21 квітня 2011 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 3301-VI «Про відзначення 70-річчя партизанського руху в Україні». Деякі витяги з документу, під яким стоїть підпис Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, варто зацитувати:
 
«На підтримку ініціативи ветеранів війни і з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, увічнення їхньої пам’яті та пропаганди патріотизму серед молоді України (виділення моє – О. Р.) Верховна Рада постановляє:
 
1. 22 вересня 2011 року на державному рівні урочисто відзначити 70-річчя партизанcько-
го руху в Україні.

 

Божжжественна еліта

   Олесь ГРИБ, громадський діяч

Привид бродить Україною, привид всенародного об’єднання. Двадцятий рік  стукає він у двері українства, а  до нього, мов  до жебрака ,звертаються хто з порадою, хто з лайкою, хто з молитвою, хто з сльозою. А десь на споді душі кожен вважає себе першопричиною Привиду, і собі, взявши до рук  посоха чи ковіньку, мандрує попідтинню в ролі  невизнаного пророка.  Як не згадати пушкінське: сім міст сперечались у визначенні батьківщини Гомера, а він у  цих міст просив милостиню. Ну що ж, привітаймо, нарешті, давноочікуваного гостя. Просимо на посаду у нашу світлицю!
А це що? Що за почет і собі притисся за Гостем?  Е, чекайте, добродії, ви хто такі? Поважно мовчить загал непроханих гостей, тільки один, згорда поводячи очима, тихо проказує :  «У нас гроші.» А щоб ще більше налякати, додає: «Ми –Фонд!» А коли у світлиці западає німотна тиша, додає:« Патріотичний Фонд Багазіїв- Пушкарів».
Боже мій, нарешті! Та й справді, що ми без грошей?  А поважний Поводир, мов вгадавши наші думки, із посмішкою чарівника додає: «Диваки».
І так нам гірко стає на душі, ми ж так старались, ішли на мітинги  проти диктатури комуністичних твердолобих вождів, кричали «Слава!» і «Ганьба!», разом крушили монументи вождям, а тут раптом… А щоб ми зовсім заніміли, Поводир чи Пророк  це: «Хто платить, той замовляє музику.»

 

Чому Конституцію не може приймати Верховна Рада

Олесь ГРИБ, громадський діяч, для ВН

Загальновідомо, що Верховна рада України є однією з трьох гілок  влади, покликана творити закони. Поділ влади на три  гілки – фундаментальне досягнення людства в боротьбі з авторитаризмом задля права громади і кожної людини зокрема. Але закони  поділяються на основні  - конституції -  які формуються  волею народу через Установчі  або  Національні  збори, і  похідні від них, які  ухвалюються  парламентами  на грунті основних. Як українське суспільство визначає взаємини  цих  двох категорій законодавства?

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні747
mod_vvisit_counterВчора4387
mod_vvisit_counterЦього тижня5134
mod_vvisit_counterМинулого тижня27769
mod_vvisit_counterЦього місяця78530
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24101212