ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО СЕПЕРАТИСТІВ СХОДУ І ПІВДНЯ УКРАЇНИ
від американця українського походження
Дорогі брати і сестри, співвітчизнянники,
до Вас звертається американець українського походження в кінці дев'ятої декади свого життя, який безмежно любить свій народ і Батьківщину. Щиро благаю Вас, майте терпеливість послухати голос людини з глибоким життєвим досвідом, може мої думки допоможуть Вам зробити правильні рішення у цей критичний час нашої історії. Я не можу пояснити чужинцям, чому український народ, після 360-го річного поневолення та мільйонів жертв за незалежність, сьогодні готовий віддати своє життя, за поновлення ярма, тим самим окупантом?

    Слід пригадати, коли наш народ у древному першому тисячолітті, уже був великою Імперєю в Європі, то московське князівство щойно почало формуватись на півночі, із угрофінв та інших племен у 1170-х роках, яке збереглося від татарських нападів за плечами великої Русі. З вдячності зате, нащадок княза Мономаха, московський ватажок Андрій Боголюбський зі своєю ордою, ограбив, знищив та спалив Києв. І звідси береться початок ''братньої'' любови наших народів, впродож довгої історії до сьогодня.

    Щоб не бути голословним, наведу декілька фактів про ''братню'' любов московського сусіди. На вступі застерігаюсь, що мова не буде іти про добрий російський народ, який не менше терпить за український, а тільки за його аґрисивних та непогамоних ватажків, царів та сучасних верховодів і президентів. Наших предків багатої землі, знеможених внутрішними і чужими війнами, поневолили сильніші сусіди: Москва з Польщею. Неймовірно жорстокі переслідування нашого народу стали спонукою різних повстань та воєн, яких не перечислити всіх. Слід неголосити, що в більшості усі невдачі визволення були спричинені внутрішніми зрадами та продажностями.

    Через зраду князя Вишневецького зазнало поразки повстання Богдана Хмельницького проти Польщі. Завдяки московській допомозі Польщі, жорстко придушено всеселянське повстаня в 1768 році - Коліївщина. Отаманів М. Залізняка та Ґонту покарано жорстокою смертю, а тисячами народу заселено степи Казахстану. Через недотримання Переяславського договору та підписння Андрусівського, Польща посилила кріпацтво на правобережній Україні. Треба наголосити, що на цілу Європу тільки український народ терпів кріпацтво під сусідними ''братніми'' реліґійними народами - Москвою та Польщею. Так дорогі, памятайте, що Ваш прадід, а може і дід, був ''хахлом'' або ''бидлом". Через зради Кочубея, тотальну поразку зазнало повстання гетьмана І. Мазепи проти Москви. За тотальне зруйновання Січі та смерть Виговського, за це у нагороду хочуть поставити  пам'ятник цариці Катирині в Україні.

    В часи царської Росії, хоч кріпацтво було знесено, але для нашого народу не було багато легше. Через заборону рідної мови Емським і Валуєвським указами та русифікацію, Тарас Шевченко біля половини свого життя провів у кріпацтві та засланню. В такій безнадійній ситуації, майже 80% неграмотний наш народ, знайшовся у Першій світовій війні. Проте він зумів проголости і захищати свою незалежність. І якщо б не московська пропаганда про комуністичний рай на землі, - держава  могла б існувати.

    Обіцяний Рай, оказався пеклом, тому уже в 1920-х роках, виникло  біля 300 антивладних повстань в Україні, яких жорстоко придушено смертю та невільничими таборами. Штучним голодом у 33-році, ''Москва, плянувала тотально знищити українців'', писав Хрущов у своїх мемоарах, ''але їх було забагатоо''. Через довгі роки, для світу голод був таємницею.
   Завдяки жорстоким переслідуванням польонізацією і пацифікацією українців у Польщі, виникла таємна організація у Галичині ОУН (Організація Українських Націоналістів), яка згодом створила збройні відділи УПА. Щоб розвіяти всякі міфи, говоритиму правду під присягою, якою була організація і її провідник Стефан Бандера. Метою організаї було дві ідеї: перша - захищати народ від окупантських знущань і друга - змагатися за Самостійну Соборну Українську Державу. Ідеологічний зміст можна окреслити короткими словами: це є найвища форма демократичного устрою, без жодних впливів нацизму чи інших ізмів. Чому Москва, найбільше боїться ОУН до сьогодні? Про це свідчать слова Сталіна, який будучи сам революціонером, сказав  до аґента Судоплатова, ще в 1938 році: Ти мусиш виконати атентат на Є. Коновальця (голову проводу ОУН), бо ця орнганізація може поширитись в наших республиках, з чим буде важко боротись. Тому не дивно, що Москва до цього часу страшить наш народ, включно з Путіном, іменами борців за волю свого народу. Перше всіх патріотів прозивали Мазепинцями, згодом - Петлюрівцями, опришками та гайдамаками а, зараз, усіх  українців - бандерівціми. До речі, слід пригадати, що майже всі провідники спротиву були знищені з рук московських аґентів: Петлюру убив агент Шварцбарт, Коновальця - аґент Судоплатов, Бандеру і Шухевача - аґент Сташинський.

    У наявності поданих фактів виникає питання до Вас, дорогі сеператисти, особливо ті, що вимагаєте приєднання до Росії. Якщо Ви думаєте, що Росія змінилась, запитайте людей Криму, де їх обіцяний Рай? Прочитайте заяви та звернення російських патріотів та вояків, які кажуть, що не будуть убивати невинних українців. Невже ж Ви хочите стати історичними зрадниками свого народу? Чи  радше  подумайте, як можна у мирний спосіб осягнути свої вимоги і жити у вільній рідній землі. Також майте на увазі, що Україна - то не є Крим, якщо буде вторгнення, то буде бій, Україна не буде сама, цілий світ вимагає від Путіна припинити запляновану аґресію та анексацію цілої України. Путін плянує після приєднання України до Росії, уже 9 травня, в їхати переможцем на чорному коні до Москви. Але він також не знає, що його можуть привезти у чотирьох дошках. Смерть у війні невибаглива, подумайте про своє життя та Вашої родини. Тож не просіть її до себе в хату.

      Голос патріотичного українця Івана Буртика, Нью-Йорк, США
      для "Волі народу"
     

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh