Микола Нагорний: Підтримка шанувальниками футболу нашої збірної дає реальні результати
Для здачі іспитів літньої сесії з футболу відбіркового турніру на ЄВРО-2020 Українська асоціація футболу (УАФ) разом із головним тренером збірної команди Андрієм Шевченком обрала місто Лева. Вибір його був не випадковий. Усім у країні відомо, що місто Львів є не лише “українським П'ємонтом”, а й одним із головних, якщо не найголовнішим містом держави з неймовірно вражаючим рівнем патріотизму і любові до України.

Для того, щоб це футбольне свято відбулось, керівникам УАФ довелося докласти чимало зусиль, бо поле Львівського стадіону "Львів-арена" за своїми технічними можливостями не відповідало критеріям, за якими проводяться матчі міжнародного рівня. А відбірковий турнір з футболу, що надає право грати у фіналі Євро-2020, є вимогливим до норм та правил, затверджених УЄФА. Тому були проведені роботи по заміні газону за новими технологіями і, як свідчать фахівці і гравці, поле знаходиться у чудовому стані.
Окрім того, підтримка шанувальниками футболу нашої збірної дає реальні результати. Дві гри зі збірними Сербії та Люксембургу - яскраве тому підтвердження. Чого лише вартує Гімн України у виконанні переповненої уболівальниками чаші стадіону!....Хотілося б, щоб керівництво організації Національний реєстр "Рекордів України" звернуло увагу на таке патріотичне виконання Гімну України і видало відповідний сертифікат, бо це і є справжній рекорд.

А зараз до гри. Збірна Сербії є доволі сильною командою, у складі якої є футболісти, що грають у провідних командах Європи. Гадаю, що переглянувши попередні матчі збірної команди України, вони прийшли до висновку, що гідної конкуренції для команди з Балкан українська команда скласти не може. Керівництво збірної Сербії було дуже здивоване, дізнавшись, що збірна команда України не програла жодного матчу у Львові, тому гру вони почали доволі впевнено, але за кілька хвилин уже розгубились. А коли в їхні ворота почали влітати м'ячі, то стало очевидним, що тактика гри, обрана головним тренером гостей, виявилась помилковою. Хазяї поля домінували практично в усіх компонентах, допомогла правильна тактика: був обраний пресинг і велике бажання гравців з України, при шаленій підтримці своїх шанувальників - перемогти. Цей яскравий матч варто занести в золотий фонд досягнень нашої команди в новітній час.

Наступна гра, зі збірною Люксембургу, була значно складнішою, бо давалась взнаки втома після першого матчу і нереалізовані стовідсоткові моменти. Перемогу приніс гол Р. Яремчука, який він забив ударом голови на шостій хвилині матчу, а далі команди грали на зустрічних курсах і невідомо, як би розгорнулись події далі, якби у наші ворота був би забитий гол, але фортуна у той вечір була на на нашому боці. Не треба вважати, що команда гостей є не такою сильною, адже ця команда є збалансованою і вміє грати на різних курсах: як атакувати так і захищатися. Варто зазначити, що ні В.Циганков, ні Є.Коноплянка, які у попередній грі з командою Сербії відзначились двома забитими м'ячами, у цій грі себе не проявили, бо знаходились під пильною опікою захисту збірної команди Люксембургу. Окрім того, треба враховувати, що перший феєричний матч забрав багато сил, а вже на другий сил забракло. Цілком зрозуміло, що своєчасними замінами можна було б підсилити захисну і наступальну гру наших футболістів, але головний тренер А.Шевченко вирішив не ризикувати і довести гру до перемоги тим складом, який починав гру. Так, з рахунком 1:0 на користь нашої збірної, і завершився цей складний матч.

Є таке прислів'я: "Краще синиця в руках, ніж журавель у небі” ,саме в такий спосіб грою керував тренерський штаб на чолі з А.Шевченком. Літню сесію у славетному Львові збірна України здала на відмінно. А що далі? У вересні, згідно з календарем, будуть проведені наступні матчі відбіркового циклу з командою Литви. Команда цієї Балтійської країни зірок з неба не хапає, але будь-яка команда, що бере участь у попереднього етапі змагань, здатна на неприємний сюрприз, бо рівень футболу у всьому світі значно зріс, і не зважати на цей важливий фактор неможливо. Зараз гравці, які брали участь у грі збірної команди України, пішли на відпочинок, а чи поставив головний тренер А.Шевченко завдання: окрім відпочинку, ще й не забувати вдосконалювати свою майстерність? Бо кожному гравцеві є над чим працювати, насамперед, над технікою та фізичною підготовкою. Як вони підготуються до вересневих матчів, побачимо.

Декілька слів про патріотизм гравців нашої збірної: добре вже те, що гравці вивчили Гімн і співають разом із заповненим стадіоном. Щодо української мови...Єдиний, хто зі складу розмовляє нею, Р. Яремчук, але він уродженець Львова і апріорі не може нею не спілкуватися. Дивує Андрій Шевченко. Він, як головний тренер, мав би бути прикладом для гравців, розмовляючи українською мовою. Свою обіцянку,яку він дав перед телекамерами, здається кілька років тому, так і не виконав і, схоже, виконувати не збирається. Звичайно, це дуже добре володіти італійською та англійською мовами! І як можна до цього часу не вивчити мову своєї країни?! Це не зрозуміло і образливо для держави, яку він представляє!

Микола Нагорний, спортивний оглядач,
спеціально для порталу «Воля народу»
Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh