Професор Олег Гринів про утвердження національної ідеї
Лекцію на тему "Національна ідея як утвердження державності України" в лекторії Товариства «Знання» України «Трибуна вченого» 20 жовтня 2016 року прочитав доктор філософських наук, професор, письменник, лауреат літературних премій Олег Іванович Гринів.
Ведучий - голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Іванович Кушерець - у вступному слові відзначив актуальність теми, необхідність донесення основного змісту державності до якомога ширшого загалу.

Серед основних чинників втілення національної ідеї лектор назвав гідність, мужність, національну гордість, самобутню культуру, рідну мову. Утвердження української державності забезпечить глибоке знання і повне дотримання усіма громадянами Конституції України.

Лектор дохідливо, зрозуміло, послідовно і переконливо розкрив тему - від розуміння природи етносу до часто трагічної боротьби за утвердження української ідеї - об’єднатися в самостійній державі, не втратити народні традиції, детально зупинився на розкритті національної історії та викритті історичних міфів російської метрополії, злочинів російської імперії і більшовицького режиму, що всіляко перешкоджали прагненням українців у створенні єдиної державі.

Олег Гринів зазначив, що національну ідею плекала ціла плеяда видатних українців, зокрема Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка Василь Подолинський, Дмитро Донцов, Михайло Грушевський, Микола Руденко та багато інших. В історичному плані національна ідея має давнє коріння, її основні принципи шліфувалися в середовищі Києво-Мефодіївського братства, місіонерському проповідництві багатьох поколінь.

Слухачі висловили щиру вдячність лектору за цікаву і змістовну розмову. Присутня на лекції голова Краматорського міського товариства «Знання» України Ірина Сидоренко сказала про захоплення розповіддю і запросила Олега Гриніва до Краматорська, там такі лекції надзвичайно потрібні.

Прес-служба правління Товариства «Знання» України
Інф.: znannya.org.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh