Після майже десятиліття ретельних спостережень, міжнародна науково-дослідна група астрономів виміряла відстань до сусідньої галактики Великої Магелланової Хмари найбільш точно, ніж будь-коли раніше. Про це повідомили у прес-службі Європейської Південної обсерваторії.
Нове вимірювання також покращує наше знання про швидкість розширення Всесвіту - постійну Хаббла, і є важливим кроком на шляху до розуміння природи таємничої темної енергії, котра викликає прискорення розширення. Науковці використовували телескопи обсерваторії ESO Ла Сілла в Чилі, а також інші по всьому світі. Результати спостережень представлені у журналі Nature за 7 березня 2013.

Астрономи досліджують масштаб Всесвіту, спочатку вимірюючи відстані до близьких від нас об'єктів, а потім використовують їх, як стандартні "свічки" для визначення більш далеких відстаней у космосі. Але точність цього ланцюжка визначається її найбільш слабкою ланкою: досі ніяк не вдавалося знайти точну відстань до Великої Магелланової Хмари (ВМХ) — однієї з найближчих до Чумацького Шляху галактик.

Ретельні спостереження рідкісного класу подвійних зірок дозволили групі астрономів отримати набагато більш точне значення цієї відстані: 163 000 світлових років.

«Я дуже схвильований, тому що на протязі сотні років астрономи намагалися точно виміряти відстань до Великої Магелланової Хмари, але це виявилося дуже важко, — розповів Вольфганг Гірен, один з лідерів групи. — Тепер ми вирішили цю проблему, переконливо одержавши результат із точністю не гірше за 2%».

Це, в свою чергу, є підвалиною для виміру відстаней до найвіддаленіших галактик, які можна спостерігати з існуючими телескопами.

Таким чином, більш точно виміряна відстань до Великої Магелланової Хмари відразу ж знижує неточність сучасних визначень космологічних дистанцій.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh