Виявлено ген, який змушує тканини відновлюватися, як у молодості
Група вчених із США виявила ген, при активації якого тканини дорослих мишей починають відновлюватися так само швидко, як у молодих особин. Результати дослідження опубліковані в журналі Cell.
"Звучить як наукова фантастика, але ген Lin28a може бути частиною цілющого коктейлю, що додає тканинам дорослих виняткові здібності до відновлення, які спостерігаються у молодих тварин", - пояснив Джордж Дейлі з Дитячої лікарні Бостона, провідний автор дослідження.

Делі та його колеги припустили, що важливу роль у процесі відновлення тканин може грати білок, який кодується геном Lin28a. Цей ген активний на стадії ембріонального розвитку, проте з віком рівні білка, який він кодує, в організмі падають.

Штучна активація гена призвела до того, що розмноження та міграція клітин тканин повернулися на рівень "юності" організму, у мишей швидше відростала збрита шерсть, а також легше відновлювалася хрящова, кісткова та сполучна тканини при пораненнях вух і пальців.

Lin28a надавав свою доброчинну дію через стимуляцію клітинного дихання - процесів переробки поживних речовин і кисню, що надходять у клітину, в універсальні молекули аденозинтрифосфату (АТФ ), які служать джерелом енергії для переважної більшості біохімічних реакцій.

Автори статті вважають, що їх результати можуть допомогти у створенні препаратів, що сприяють відновленню тканин у людей.

Інф.: Подробности

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh