"Тепло вітаємо вас з вірою в чудесний процес"
Лист голови Вселенського патріархату процитував на зустрічі з Петром Порошенком єпископ Едмонтона та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон.
Вселенський патріарх Варфоломій в листі президенту Петру Порошенку повідомив про призначення своїх екзархів в Україні "в рамках вже розпочатого процесу" надання Українській православній церкві статусу автокефалії. Лист Варфоломія процитував на зустрічі з Порошенком єпископ Едмонтона та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента, зазначають Патріоти України.
 
"З особливою радістю і духовним піднесенням ми хотіли б проінформувати Вас, що в рамках вже розпочатого процесу надання довгоочікуваного і глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народу Святий і Священний Синод на останньому засіданні одноголосно прийняв рішення призначити Його Преосвященство Архієпископа Памфільського і Західної єпархії УПЦ в США Данила і Його Преосвященство єпископа Іларіона з Канади, які обидва служать у відповідних країнах українським православним віруючим під канонічним заступництвом і духовною опікою Константинопольської Матері-церкви, екзархами Вселенського Патріархату в Україні.
 
Це знаменне історичне рішення Першого престолу православ'я, безумовно, буде сприяти процесам надання автокефалії, про який ми молимося і над яким ми працюємо день і ніч. З цією радісною звісткою від Константинопольської Церкви-матері, Першого престолу православ'я ми тепло вітаємо вас з вірою в чудесний процес, який ми разом з вами почали для духовного процвітання і незалежності христолюбивої і багатостраждальної України", - йдеться в листі, датованому 7 вересня.
 
Як відомо, 7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві.
 
У відповідь на це 14 вересня на позачерговому синоді РПЦ прийняли рішення не згадувати Вселенського патріарха Варфоломія на богослужіннях, призупинити співслужіння з ієрархами Константинополя, а також перервати участь у єпископських асамблеях, богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинополя.
 
Інф.: patrioty.org.ua
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh