Московська Церква завжди була церквою-дочкою для Київської Церкви
В умовах, коли Україна веде кровопролитну війну з жорстоким російським агресором, ніякої московської церкви в Україні не повинно бути. Чому Порошенко досі не ліквідував УПЦ МП, чому ця структура досі не знята з реєстрації, чому монастирі УПЦ МП не передані УПЦ КП і УАПЦ?
Треба ще раз нагадати, що сама Московська патріархія була створена незаконно, Московська Церква завжди була церквою-дочкою для Київської Церкви.

Нагадаємо, за часів гетьмана Івана Самійловича в грудні 1684 московський цар послав до Константинопольського патріарха 200 рублів і просив віддати йому Київську митрополію. Тоді патріарх не погодився. Після призначення київським митрополитом Гедеона Святополка-Четвертинського було направлено нове посольство, яке спочатку звернулось до єрусалимського патріарха Досифея. Але Досифей заявив, що "навіть за більшу суму" свого благословення на незаконну справу не дасть. Тоді московські посли звернулися до турецької влади. Пообіцявши мир з Туреччиною, посли добилися того, великий візир викликав патріарха і вмовив його передати Київську митрополію Московському патріархату.

У травні 1686 патріарх Діонісій виписав шість грамот: дві до царів, московському патріарху, київському митрополиту, гетьману та українському народу, в яких зазначалося, що переходячи до московського патріархату за київською митрополією залишаються всі її давні права, київського митрополита мають вільно вибирати, на посвячення в Москву йому їхати необов'язково, а під час богослужінь має спочатку поминатися константинопольський, а потім московський патріархи.

Однак, дуже скоро єпископи Константинопольського патріархату зібрали Собор, на якому засудили дії Діонісія за порушення церковних канонів і позбавили патріаршого престолу. Після цього патріарх звернувся до Москви за допомогою, на що йому відповіли, що поступка Київської митрополії - це така дрібниця, що не заслуговує окремої подяки.

Сам Іван Самійлович теж скінчив життя дуже трагічно. Після невдалого спільного українського-російського походу на Крим у 1687 звинувачений у «зраді Москві», скинутий з гетьманства, заарештований і відправлений на заслання на залежні московські територій Західного Сибіру, де і помер. Його сина Григорія теж заарештували, довго катували і врешті відрубали голову, причому рубали три рази, щоб він довше мучився, а потім без похорону кинули його тіло в землю.

А митрополит Гедеон прожив після зради всього 4 роки. Після заслання гетьмана Самійловича становище Гедеона змінилося на гірше, він став поступово втрачати свої привілеї. З 27 січня 1688 Київському митрополитові було заборонено вживати титул «митрополит Київський, Галицький і всієї Руси» (дозволено іменуватися «митрополитом Київським, Галицьким і Малої Росії»). Були істотно обмежені і майнові права митрополія. Найбільші монастирі (Києво-Печерська лавра, Полоцький Богоявленський і Межигірського монастирі) отримали ставропігію і разом з Чернігівською єпархією були вилучені з-під юрисдикції митрополита та підпорядковані безпосередньо московському патріарху, чим був підірваний престиж митрополита. Гедеон помер 6 квітня 1690. Похований він у Софійському соборі.

Інф.: OSP-UA.INFO

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh