"Ця церква не є українською", - отець Анатолій
На зборах Запорізької єпархії УПЦ Московського патріархату спалахнув скандал через виступ українською мовою ієрея Анатолія (Ревтова).
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Depo.Запоріжжя, на зборах, зокрема, обговорювалася позиція отця Анатолія, який критикував у соціальних мережах прокремлівський курс УПЦ МП.

Конфлікт виник, коли священнослужитель вирішив пояснити свою позицію українською мовою, що викликало різке обурення присутніх.

"Люди, миряни, відразу як закричали: "Говорите по-русски". Я їм кажу: "Українська - моя державна мова". А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ти коли до нас прийшов чотири роки тому, ти говорив російською". Кажу йому: "Але після цього ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", - розповів священик виданню.

У зв'язку з цим отець Анатолій вирішив, що служити в УПЦ МП не може.

"Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній і одночасно ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив по-українськи - півтора роки поспіль", - пояснив він.

Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових і його співпрацею з волонтерами. А ці події стали для нього "останньою краплею", зазначає видання.

Інф.: censor.net.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh