Цікаві повір'я та прикмети, які були у наших предків в цей день
Повір'я
Під час язичництва святкували Громниці, це теж була межа між зимою і весною, тому Стрітення (зустріч) часто вважали зустріччю зими і весни. Це був день протистояння холоду і темряви зі світлом і теплом. На свято Громниці славили Перуна і Громовицю, їм приносили жертви.
В народі прийнято було обов'язково освятити на Стрітення свічки, їх запалювали, коли починалася сильна гроза, щоб їх полум'я вберегло від біди. Цими ж свічками в деяких місцевостях підпалювали один одному волосся хрестоподібно, щоб позбутися головного болю. Прийнято на Стрітення пекти млинці, які символізують сонце, бублики – дають худобі, щоб не хворіла, танцювали біля вогнища.

Також вірили, що якщо стоячи за обіднею зі свічкою у руках, вона у когось згасне, то ця людина раніше всіх присутніх і помре. А якщо свічка горить всю дорогу до будинку – це добра прикмета. Якщо на руку по дорозі впало три краплі воску з його свічки, то наступний рік буде вдалим.

Сни 15 лютого означають наступне: їхати по дорозі — до тупикової ситуації; пригощалися вином — до туги за минулим; рити яму — до зникнення худоби; шукати що-небудь — до сумнівів у дружині; чути сміх — до образи; самому сміятися — до розпачу; фрукти або ягоди їсти — до радості.

Прикмети
Яка погода на Стрітення, така і весна буде.
На Стрітення вранці сніг — врожай ранніх хлібів; якщо опівдні — середніх; якщо до вечора — пізніх.
На Стрітення крапель   буде урожай на пшеницю, а коли хурделиця, то хліба не буде.
Якщо в цей день встановиться відлига — весна буде рання і тепла, коли холоди прийдуть — весна буде холодною; сніг - до затяжної і дощової весни.
Якщо сонце перед заходом сонця вигляне — пройшли останні морози, а якщо не буде, то будуть сильні власіївські морози.
Якщо небо зоряне — то весна буде пізня.
Якщо у цей день півень нап'ється води, то весна буде рання і тепла.
Народженими 15 лютого рухають дві пристрасті — непоступливість і любов. Носити їм слід карнеол або сапфір.

Інф.: znaj.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh