Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
FREEhost.com.ua - качественный хостинг и регистрация доменов во всех зонах
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Religion

19 грудня - празник Св. Миколая Чудотворця

ПРАЗНИК СВ. МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ СВЯТКУЮТЬ 19 ГРУДНЯ ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ
Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Св. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників. В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Cв. Миколая, які вони  зранку знаходять під подушками, нечемні ж  отримують різки.
 

Сьогодні День Святого Андрія Первозванного

"Бачите гори ці? На цих  горах засяє благодать Божа, буде город великий, і воздвигне Бог багато церков"
Так цитує апостола Андрія Нестор Літописець у "Повісті минулих літ".
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів.
З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.
Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
 

4 грудня - свято Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста)

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня (21 листопада — ст. с.) належить до 12 найбільших церковних свят.
Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея "Про Різдво Пречистої Діви Марії".
У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що коли у них з'явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалиму. Господь вислухав їхні молитви і дав їм доньку.
 

Сьогодні кияни зможуть вклонитися мощам святого великомученика Георгія Побідоносця

З-5 грудня у у Спасо-Преображенському соборі (Голосіївський район Києва) перебуватимуть чесні мощі святого великомученика Георгія Побідоносця.
Як зазначили у храмі, в ці дні Православна Церква відзначає одне з дванадцяти головних свят - Введення у Храм Пресвятої Богородиці (4 грудня).
 

Різдвяний піст розпочинається сьогодні

28 листопада у православних починається особливий період - Різдвяний піст.
Він триває 40 днів (по 6 січня), і весь грудень віруючим доведеться утримуватися від їжі тваринного походження (м'яса, молока, яєць).
"У понеділок, середу і п'ятницю також не вживають рибу і олію,а після Дня святого Миколая (19 грудня) риба дозволена тільки в суботу і неділю. Крім того, Філіппов пост називають постом добрих справ на адресу дітей. Чим більше радості ви доставите дітям в пост, тим стійкіша буде ваша душевна рівновага в майбутньому".
 

Листи дітей до Бога

Діти ближчі до Бога. Цьому підтвердження – їхня духовна чистота, безпосередність і щирість
Була в селі й побачила невеличку церкву. Біленька, чистенька. За нею берези, річка, а вдалині великий зелений ліс. Це Твоя дача?
                                                Наталка, 4 клас

Я про Тебе рекламу вигадав: "Той, хто Бога не боїться, в цьому житті насидиться"
                                                                                     Вова, 3 клас

 

УПЦ МП дистанціюється від Москви

Глава Української православної церкви Московського патріархату підтримав євроінтеграцію України
Подія, яка ще недавно здавалася неймовірною та навіть не дуже потрібною, у світлі нової політики, як світської, так і церковної, стає дедалі актуальнішою. Формально патріарх Філарет, ударивши куколем об землю, виконав головну вимогу своїх візаві з УПЦ. Формально УПЦ, підписавшись під зверненням на підтримку євроінтеграції, виконує вимогу УПЦ КП "дистанціюватися від Москви", - йдеться у статті в "Дзеркалі тижня". Тобто основні протиріччя під певним кутом зору стають майже непомітними. Домовитися про визнання таїнств та інші ні для кого не принизливі умови злиття - справа техніки, бажання та правильного адміністрування переговорів.
 

Сьогодні б виповнилося 92 роки засновнику Рідної Української Національної Віри (РУНВіри)

Засновник РУНВіри Лев Силенко отримав міжнародне визнання як філософ і мислитель, оборонець людських прав, духовний лідер, автор "Мага Віри" - монументальної праці, в якій зібрані унікальні знання стародавньої історії України, традиції і звичаї українців.
Лев Терентійович Силенко (27 вересня 1921, с. Богоявленське (Ратьківка), нині с. Олександрівка, Кіровоградська обл. - 25 листопада 2008, Канада) - засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Псевдонім – Лев Тигрович Орлигора.
Духовний Учитель, великий Гуманіст, видатний мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію, автор "Мага Віри".
 

70 років тому Сталін заснував нову церковну організацію під назвою "РПЦ МП"

Ювілей зі сльозами на очах
70 років тому, в Кремлі з ініціативи комуністичного тирана Сталіна відбулася історична подія - було прийнято рішення про створення нової церковної організації під назвою "Руська православна церква Московського патріархату" (РПЦ МП).
Таку назву було запропоновано особисто Сталіним (на ілюстрації: картина "Сталінська "симфонія", написана художником МП). До цього Патріарша ("Тихоновська") Церква в Росії офіційно носила назву "Православна Російська Церква" (ПРЦ), яка було соборно затверджена на Всеросійському Помісному Соборі 1917-18 р.р.
 

Навіть опоненти УПЦ КП визнають необхідність єдиного Партіарха для України

19-20 липня 2013 року в Луганську відбулося освячення Свято-Троїцького Собору. Собор освячував Глава УПЦ КП Патріарх Філарет. На святі були присутні близько 500 чоловік. Навіть опоненти УПЦ КП визнавали необхідність єдиного Патріарха для України. Громадське об'єднання "Луганці" (Голова - Сергій Коваленко) разом з іншими патріотичними організаціями взяло участь у організації цього дійства: забезпечували охорону порядку та інші організаційні функції. Це перший Український собор у Луганській області.  Прес-служба ГО "Луганці"
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4305
mod_vvisit_counterВчора6600
mod_vvisit_counterЦього тижня25552
mod_vvisit_counterМинулого тижня49989
mod_vvisit_counterЦього місяця60547
mod_vvisit_counterМинулого місяця208035
mod_vvisit_counterЗа весь час15307637