Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст.
Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2013 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.


Великий піст 2013, що можна їсти

Ні про який піст за статутом або навіть близько до статуту не може йти і мови, якщо є хвороби, пов'язані зі шлунком або обміном речовин, попереджає "Здоров'я".

Для всіх інших, хто має намір дотримуватися строгих обмежень в їжі, слід запам'ятати, що не можна їсти у Великий піст 2013. Протягом абсолютно всього Великого посту забороняється їсти всі продукти тваринного походження: м'ясо, ковбасні вироби, рибу, морепродукти, білий хліб, випічку, цукерки, майонез, яйця, молоко і молочні продукти (сметану, сир, бринзу, айран, мацоні, кефір, сир, йогурт і вершкове масло), а також міцний алкоголь. Дозволяється їсти у Великий піст: фрукти, овочі, сухофрукти, квашену капусту, солоні і мариновані овочі, гриби, горіхи, крупи, бобові, каші на воді, киселі, чай, компоти з сухофруктів, кваси.

Харчування, меню по днях під час Великого посту

У Великий піст прийнято харчуватися в наступному порядку:

У понеділок, середу і п'ятницю - суха їжа, тобто харчування без масла (вода, хліб, варені овочі, фрукти, компот). Харчуємося холодною їжею 1 раз на день.

У вівторок і четвер - гаряча їжа без олії (овочі, крупи, гриби); один раз на день гаряча їжа, без масла.

У суботу та неділю дозволяється додати в свій раціон рослинну олію і трохи виноградного вина. Їмо 2 рази на день їжу з олією (крім Страсної седмиці).

У Чистий понеділок, перший день Великого посту, в цьому році - 18 березня, прийнято повністю відмовлятися від харчування. З другого по п'ятий день Великого посту, тобто з вівторка по п'ятницю) - суворий піст, можна тільки хліб і воду.

У Благовіщення, 7 квітня, і Вербна неділя, 28 квітня, можна їсти рибу, вино, рослинне масло.

У Лазареву суботу, 27 квітня, можна їсти рибну ікру, рибу не можна.

Великі понеділок, вівторок, середа - не можна їсти приготовану їжу. Великий четвер - можна вино, олію.

У Велику П'ятницю Страсної седмиці, 3 травня, так само як і в Чистий понеділок, потрібно повністю утриматися від харчування. Дозволено пити тільки воду.

Інф.: zdorovia.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh