Володимир ПИЛИПЧУК, Академік Академії економічних наук України, професор

 Люди мають пам’ятати що саме на них, як  на виборцях , лежить відповідальність за вірний вибір осіб в органи представницької влади. І вже зараз усвідомлення цього приходить - багато людей вже  кажуть симпатикам і агітаторам за партію регіонів: „Бачили очі, що вибирали? Тепер їжте, хоч повилазьте!” Люди мають вивчити, як табличку множення, наступне:
Ніхто замість вас не обере для вас і ваших дітей кращої долі, окрім Вас самих.
Світле майбуття громадян України не відміняється. Воно відбудеться. Але відбудеться не як манна небесна, а як результат вашої чесної праці, самовідданої боротьби, згуртованості, свідомості вибору і непідкупності при черговому обранні представників влади на всіх її рівнях.
Кожна людина має пам’ятати, що вона заслуговує на той рабський стан, у якому опинилася, якщо відмовляється від боротьби, щоб з цього стану вирватися.
Ніколи не шукайте винуватого у свої бідах, окрім як у самому собі, у своїй безпорадності, недалекоглядності, чи невірній політичній позиції.
Люди заслуговуватимуть на ту владу, яку обирають, і ні на кого не слід ображатися, окрім як на себе, за свій вибір чи відмову від вибору.
Ніколи не шкодуйте за минулим, бо його не можна повернути й переробити на ліпше, але завжди виносьте уроки з минулих помилок і прорахунків.
Пам’ятайте: обманути можна лише того, хто погоджується бути обманутим і дозволяє кривдникам зробити себе обманутим.
Чужої біди не буває, а вона є чужою лише до того часу, доки не прийде до вас. Тому якщо влада скривдила вашого сусіда, знайомого, побратима, маєте всі стати на його захист, бо наступним, кого вона скривдить, будете Ви.
Привчіть себе завжди виходити  на акції протесту, якщо влада порушує не лише Ваші права, а й права незнайомих Вам людей! Тим самим Ви привчите владу працювати в рамках закону і виробите в неї острах щодо самого задуму порушити чиїсь права і свободи. І тоді черга до порушення Ваших прав  до Вас не дійде.
Завжди йдіть на діалог з владою і шукайте компромісів у вирішенні питань поліпшення економічного, соціального, політичного стану в регіоні, але ніколи не поступайтеся в захисті національних інтересів України, в захисті Батьківщини, у захисті своїх і чужих законних прав і свобод.
Не давайте ніякого попуску  владі, якщо вона  своїми діями чи бездіяльністю призводить до порушень законів України, конституційних  прав і свобод громадян.
Не відсиджуйтесь удома при закликах опозиції вийти на акції протесту. Бо вони влаштовуються задля захисту всіх обездолених і безправних. Не просидьте на печі майбуття своє, своїх дітей і онуків.
За захистом своїх інтересів звертайтеся як до „партії влади” і до людей, що агітували за цю владу на минулих виборах, так і  до осередків всіх опозиційних партій у вашому регіоні, місті, селі. За їх реакцією на Ваші проблеми зможете визначитися і  зробити вірний висновок - за яку партію і за кого особисто голосувати на чергових місцевих виборах і на виборах до парламенту України. Будете свідомими того,  кому вірити і кому довіряти. Без виконання цієї умови Ви до чергових виборів не матимете власної думки і запитуватимете: „А за кого голосувати?”
Ніколи не голосуйте за тих, хто перед виборами або під час виборів роздає продуктові пакети чи пропонує гроші. Подачки беріть, бо вони закуплені за доходи.  здерті з Вас або з  таких, як Ви, громадян. Але за „обдаровувачів” ніколи не голосуйте. Бо ця подачка буде останньою на всі наступні п’ять років – до наступних виборів, за які „обдаровувач” не раз здере з Вашої сім’ї суму подачки. 
Завжди дійте спільним розумом і зусиллями та злагоджено, а не розрізнено. І за таких умов перемога буде за Вами.
Частіше посміхайтеся. Не підносьте  свої проблеми до рівня трагедії. Ліпший спосіб перенести тягар проблеми і подолати саму проблему – посміятися над нею. І рішуче діяти на подолання проблеми так, як описано вище .

Володимир Пилипчук
народний депутат України 1-го та 2-го скликань,
екс- Член Президії Верховної Ради України,
екс-віце президент Генерального Комітету
Парламентської Асамблеї ОБСЄ,
Академік Академії економічних наук України,
професор

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh