Щоб стати реформатором, президент України Володимир Зеленський повинен дистанціюватися від олігархів, ідеться в редакційній колонці Financial Times.
На думку видання, після перемоги Зеленського на виборах в Україні почали відбуватися хороші речі, проте в останні два тижні почали відбуватися і тривожні події.
Зокрема, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що влада шукає "компроміс" з олігархом Ігорем Коломойським в справі ПриватБанку.

У виданні підкреслюють, що угода по поверненню банку або зняття претензій до Коломойського не тільки ризикує поставити під загрозу майбутнє фінансування від МВФ та інших західних партнерів, це може підірвати й інші позитивні кроки уряду.

У матеріалі йдеться, що міжнародні партнери залишили поза увагою призначення главою офісу президента Андрія Богдана — адвоката Коломойського, а також те, що Зеленський став популярний завдяки телеканалам Коломойського, але «компроміс» з олігархом або навіть розмова про це — «тривожні речі».

Журналісти Financial Times відзначають, що в Україні почали відбуватися й інші тривожні речі, зокрема поліція здійснила наліт на штаб-квартиру ПриватБанку. Також стався підпал будинку екс-глави НБУ Валерія Гонтаревої, яка в останні роки керувала очищенням банківського сектора України, включаючи націоналізацію банку Коломойського.

«Коломойський наполягає на тому, що не він стоїть за цими інцидентами. Втім, хто б не був відповідальний за це, вони уособлюють повернення до темних шляхів України 20 років тому — а це повна протилежність тій картинці, яку країна хоче собою представити», — йдеться в колонці.

Журналісти відзначають, що будь-яке врегулювання питання ПриватБанку має передбачати максимальне відновлення активів у його колишніх власників і має бути погоджено з МВФ.

«Зеленський повинен вирішити, чи хоче він бути «слугою народу" (відповідно до назви серіалу. який вивів його в президенти, і його партії) чи слугою олігархів», — констатували журналісти.

Журналісти нагадують, що Зеленський був втягнутий в міжнародний скандал через повідомлення про те, що президент США Дональд Трамп попросив його провести розслідування щодо сина колишнього віце-президента США і його головного конкурента на виборах в США в 2020 році Джо Байдена.

У виданні вважають, що останнє, що зараз потрібно Зеленському, це великий внутрішній скандал.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh