Пропонуємо читачам ознайомитись з найбільш вагомими законопроектами, які будуть розглянуті у парламенті наступного тижня, і які мають високі шанси бути ухваленими вцілому.
Депутати вкотре повернуться до теми виконання судових рішень в частині відшкодування громадянам заборгованності держави за соціальними статтями бюджету.
Покликаний стати ще одним "проєвропейським" законопроектом, документ насправді дозволить державі вкотре уникнути відповідальності і прив'язати всі виплати до наявності відповідних коштів у бюджеті, яких як завжди ніхто не дочекається.
 
Законопроект, за оцінками опозиційних депутатів, фактично списує близько тридцяти мільярдів гривень заборгованості держави за рішеннями судів, винесеними на користь українських громадян.
 
Також у другому читанні буде розглянуто внесення змін до Митного тарифу, який передбачає гармонізацію діючої системи класифікації товарів за прийнятими стандартами 2012 року.
 
Як ми вже писали, перед першим читанням урядові лобісти "вмонтували" у документ ще і зниження ввізного мита на відходи та лом металів з 5% до 0%, а також двократне підвищення ставок ввізного мита на 86,6% товарних категорій Митного тарифу.
 
Депутати проголосували за законопроект без урядових "хотілок". У якій редакції документ буде винесено на друге читання наразі невідомо.
 
Українських зернотрейдерів зацікавить законопроект присвячений дерегуляції ринку зерна.
 
Документ уточнює терміни "продукти переробки зерна" та "якість зерна та продуктів його переробки, а також надає визначення терміну "сертифікація якості зерна".
 
Із Закону вилучаються деякі положення щодо якості та безпечності зерна та продуктів його переробки, встановлюється необмежений строк дії сертифіката. Раніше видані сертифікати заміні не підлягатимуть.
 
Наступного тижня депутати можуть прийняти новий закон "Про прокуратуру".
 
Законопроект містить комплекс нормативних положень, що визначають правовий статус та порядок організації і діяльності прокуратури, її працівників, повноваження прокурорів різних рівнів, правову природу актів прокурора, правове, та медіальне та фінансове забезпечення діяльності прокуратури.
 
Зокрема, законопроект передбачає створення органів прокурорського самоврядування - Всеукраїнської конференції працівників прокуратури та Ради прокурорів України.
 
Депутати спробують розглянути заплановані ще на минулий тиждень пропозиції президента щодо ухвалених раніше змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю.
 
Нагадаємо, що думку Віктора Януковича, запропонований підхід до визначення кола юридичних осіб, які можуть набувати землю сільськогосподарського призначення у власність, у тому числі бути покупцями такої землі, "спричинить ризики неоднакового застосування норм Земельного кодексу України та зловживань".
 
Мова йде перш за все про юридичні особи іноземного походження або які пов'язані з іноземним капіталом.
 
За оцінками чиновників Державного земельного агентства України, у перші роки після зняття мораторію ціна 1 гектару становитиме 4-5 тисяч гривень.
 
Як повідомили джерела "Реальної економіки", ВР вже з понеділка розглядатиме урядовий проект державного бюджету на 2014 рік.
 
Семен Чернишенко
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh