Статут вінницької міської територіальної громади прийнято з порушенням Конституції України вторинним суб'єктом влади
Статут міста Вінниці як документ № 2975 від 11.11.2010 опубліковваний на офіційному сайті Вінницької міської ради.
У преамбулі Статуту всупереч 5, 13, 14, 140-143 статтям Конституції сказано, що не територіальна громада, а Вінницька міськрада є спадкоємницею усього багатства Вінниці - власності, створеної попередніми поколіннями вінничан! Міська рада (а не територіальна громада як первинний суб'єкт самоврядування!) і ухвалює цей Статут. Тобто Статут (малу Конституцію тергромади міста) ухвалює вторинний орган самоврядування - рада!

"Вінницька міська рада як представницький орган територіальної громади міста Вінниці, втілюючи у життя її волю; будучи спадкоємицею усього матеріального і духовного багатства, що створено попередніми поколіннями вінничан; усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, Українським народом, Українською державою, перед минулими, сучасним і прийдешніми пок оліннями мешканців міста Вінниці;... керуючись Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими актами законодавства України, а також рекомендаціями інститутів Ради Європи з питань місцевого самоврядування,
УХВАЛЮЄ
Статут територіальної громади міста Вінниці,
основний нормативно-правовий акт міської громади у системі локального нормативного регулювання суспільних відносин, здійснюваного органами місцевого самоврядування на території міста Вінниці,

акт прямої дії, який має вищу юридичну силу стосовно інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, обов’язковий для виконання всіма розташованими на території міста Вінниці органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також фізичними особами, які постійно або тимчасово проживають на території міста Вінниці".


Члени територіальної громади Вінниці) називаються у Статуті не громадянами, а "мешканцями", "фізичними особами", а їхні права урізані. У Статуті взагалі про реальні права територіальної громади  як суб'єкта влади і власності не йдетьтся:

"Глава 2. Мешканці міста Вінниці, їх права та обов’язки


Стаття 2.1. Мешканці міста і члени територіальної громади міста Вінниці

1. Мешканцями міста Вінниці є усі особи, які на законних підставах постійно чи тимчасово проживають, володіють нерухомим майном, працюють на території міста, здійснюють іншу діяльність, пов’язану зі сплатою податків до місцевого бюджету міста Вінниці.

2. Реєстрація мешканців, що постійно чи тимчасово проживають у місті, здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством. Органи Вінницької міської ради здійснюють облік осіб, які зареєстровані на території громади міста.

3. Членами територіальної громади міста Вінниці є мешканці міста, які постійно проживають на території міста Вінниці відповідно до Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання», інших актів законодавства України.

4. Члени територіальної громади міста, як суб’єкти реалізації права на місцеве самоврядування поділяються на тих, що володіють правом голосу і тих, які не володіють правом голосу".  Повний текст

Так своєрідно тлумачить Конституцію головний вінничанин Гройсман, який тепер хоче поширити цей процес на всю Україну.

До слова: така ж біда і з Статутом територіальної громади столиці України Києва, затвердженим рішенням Київської міської ради N 371/1805 від 28 березня 2002 р.
У преамбулі Статуту не приховують:
"Київська міська рада... виконуючи волю територіальної громади міста Києва щодо забезпечення належного життєвого рівня киян та покращання їх добробуту,керуючись положеннями Декларації про державний суверенітет України, Акта проголошення незалежності України, Конституції України, Законів України "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні", Загальної декларації прав людини, Європейської Хартії про місцеве самоврядування, Європейської Хартії міст,враховуючи вікові історичні, національно-культурні та соціально-економічні традиції місцевого самоврядування у місті Києві, а також спеціальний Статус міста Києва як столиці Української держави, приймає цей Статут".  Повний текст

Отак і правлять Україною ради неіснуючих громад.

Павло Січкар, журналіст,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh