Богдан Футей проти Марини Ставнійчук
Член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук заявила, що оцінка Конституції України 1996 року, як однієї з кращих в Європі - це міф.
"Давайте спочатку розвіємо один міф, пов'язаний з оцінкою Конституції 1996 року європейськими експертами. Насамперед, необхідно мати на увазі, що конституційний процес проходив в Україні у надзвичайно складних умовах. Ми стали мало не останньою країною на пострадянському просторі, яка прийняла новий Основний закон. Враховуючи дану обставину, Рада Європи, Венеціанська комісія вітали сам факт благополучного завершення конституційного процесу, причому традиційним парламентським шляхом. І це призвело до виникнення міфу про Конституції 1996 року як про одну з кращих в Європі", - зазначила М.Ставнійчук, повідомляє obozrevatel.com.

"З цього приводу було відповідне звернення Парламентської асамблеї Ради Європа до Венеціанської комісії: чи дійсно була дана така оцінка в свій час? Відповідь була дана 17 грудня 2010, і його суть зводиться до наступного. Так, дійсно Конституція 1996 року була документом свого часу і виглядала збалансованою. Однак практика її застосування свідчить про те, що виник цілий ряд серйозних проблем, про які Венеціанська комісія попереджала ще до і відразу після прийняття Конституції в 1996 році. Таким чином, була необхідність продовження конституційного процесу. Сьогодні не дев'яності роки минулого століття . Ситуація змінилася ", - зазначила вона в інтерв'ю газеті "Київський телеграф".

Марина Ставнійчук, очевидно, говорить неправду

Один із найавторитетніших фахівців в галузі конституціного права, суддя Федерального Суду США, американець родом з України Богдан Футей в кінці минулого року наголосив, що вбачає проблему не в тексті чинної Конституції, а в невиконанні в Україні норм, закладених у ній.

Конституцію України потрібно не переписувати, а виконувати, вважає Богдан Футей.

Реформа Конституції України не обговорюється з творцями Основного закону 1996-го року, - суддя США
До роботи над проектом реформування Конституції України, який координував екс-президент України Леонід Кравчук не було запрошено людей, які працювали над Конституцією України 1996-го року.
Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів федеральний суддя США Богдан Футей, який брав участь у створенні першої конституції Незалежної України. Федеральний суддя США вбачає проблему у невиконанні в Україні норм закладених у чинній Конституції.

​​​​"Конституція прийнята у 1996-му році отримала позитивні оцінки міжнародних організацій та Венеціанської комісії. У тій конституції закладені і гаранті прав людини, і верховенство права і розподіл влади, і судова незалежність", - нагадав федеральний суддя США Богдан Футей.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) радить Україні провести нову конституційну реформу.

Нагадаємо, в жовтні Конституційний Суд України ухвалив рішення про скасування політреформи 2004 року. Зокрема, КСУ визнав не відповідним Конституції закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття.

Павло Січкар, журналіст, для "Волі народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh