Будапештський Меморандум однозначно має слугувати політико-правовою основою для міжнародних перемовин в інтересах України, - Станіслав Батрин, координатор Budapest Memorandum Initiative
Як та хто розпродав дорогі бомбардувальники за кілька тисяч доларів і як їх намагалися продати через Інтернет-аукціон. А також, хто і що обіцяв Україні за те, що ми відмовляємося від ядерного потенціалу. "Ядерний ексклюзив" - де заховали ядерну небезпеку України, яка може вибухнути у будь-який момент?
Про це та інше йшлося у програмі "Українські сенсації" за 1 грудня на каналі 1+1.
У якості одного з експертів програми виступив відомий правозахисник Станіслав Батрин, координатор Budapest Memorandum Initiative.
Станіслав Батрин: "Я гадаю, що кардинально неправильно нав'язувати саме українському суспільству протягом останніх років ідею, що Будапештський Меморандум - це клаптик паперу, підписи під яким нічого не вартують".

Станіслав Батрин вірить у 4 сторінки БМ більше, ніж у ядерну зброю і стверджує: "На основі Будапештського Меорандуму є всі правові підстави надавати Україні зброю, надавати Україні медичну допомогу..."
Тому Станіслав Батрин став юридично змушувати всіх підписантів виконувати зобов'язання. Адже не меморандум поганий, а його користувачі.
"Дуже добре, що такий документ є, - каже Станіслав Батрин, - На відміну від Будапештського Меморандуму, Мінський процес - це процес із терористами".

Цікавий факт: перші санкції ввели проти "кремлівського велетня" на єдиній зустрічі, яка таки пройшла у рамках Будапештського Меморандуму.
"Це вчергове доводить, що сьогодні на міжнародному рівні можна приймати політичні і економічні рішення проти Росії на основі Будапештського Меморандуму без будь-якої участі країни-агресора. Потрібно було продовжувати БМ, а не змінювати на "Мінськ", - переконаний Станіслав Батрин.
Див. на відео з 35:08:

На своїй сторінці у Facebook правозахисник Станіслав Батрин пише:
"На доповнення до згадування нами Будапештського Меморандуму на Ukrlife.tv, NBC News, вийшла стаття на Euronews English. Я вважаю, що це надзвичайно важливо в актуальних умовах, коли навіть політики з ЄС починають чітко окреслювати проблему: пошук нових інструментів стримування Росії, на якісно нових засадах.

Журналісти з міжнародної тематики звертають увагу на те, що Президент України порушив питання про ініціювання перемовин у форматі Будапештського Меморандуму за наслідком нещодавнього акту агресії РФ, але дивуються тому факту, чому Україна тільки зараз на найвищому рівні звертається до положень Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Звісно, наявні дискусії про механізм реалізації положень Будапештського Меморандуму. Разом з тим, хотів би звернути увагу на тому, що Будапештський Меморандум однозначно має слугувати політико-правовою основою для міжнародних перемовин в інтересах України.

За інф.: 1plus1.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh