Дмитро ВИДРІН: Уроки політичного шулерства
Колись чудовий Дмитро Мерешковський у своєму блискучому есе “Про мудре жало” сформулював таку поширену загальнонародну якість, як “воля до безглуздя". Суть його полягає в тому, що більшість людей не любить і не сприймає будь-які складні рішення. Нормальні в цьому плані люди (так звані “прості люди") на будь-яке найскладніше запитання вимагають абсолютно простих односкладових відповідей.
Пам'ятається, колись Еріх Фром написав чудову книгу “Втеча від свободи”, де довів, що це в демократичних утопіях всі люди мріють отримати свободу, а по життю від свободи біжать, як від вогню, оскільки свобода - це завжди ризик і відповідальність - а хто ж це любить? А я особисто сформулював цей принцип, як втеча людей від будь-яких сенсів. Адже вони чекають тільки однозначних, однолінійних месседжів і обіцянок. Так дайте ж простим людям те, що вони хочуть! (Тим більше, в епоху есемізаціі всієї країни).


Частіше згадуйте ситуацію з Сократом. Пам'ятаєте, як він вів своїх учнів до себе в будиночок на вершині пагорба, а назустріч попалася відома гетера. І вона сказала з грудною, багатозначною усмішкою: “Сократе, ось ти ведеш до себе учнів і думаєш, що вони заради твого знання і філософії підуть за тобою, куди завгодно. А варто мені підняти туніку і показати свою бездоганну ніжку, і всі вони підуть за мною”. Сократ відповів: “Звичайно, адже я веду наверх - до складного, а ти запрошуєш вниз - до простого».

Тож не будьте, чорт візьми, довбаними Сократами, і показуйте людям не філософські фоліанти, а красиві ноги, або там між ... Хоча, я захопився.

Наведу простий приклад. Для мене взірцем у цьому плані є борди тієї ж незрівнянної Наталії Королевської, де вона обіцяє в євро всім українським громадянам таку ж середню зарплату, як у Євросоюзі. І це просто, переконливо і чудово! В це хочеться з ходу вірити. От уявіть, виходить з нею сперечатися небудь політик-“ботанік”, який почне нудити приблизно наступне: “В Україні продуктивність праці 19% від США і приблизно 25-30% від більшості європейських країн. Тому, щоб збільшити зарплату, як пропонує Наташа, в 3-4 рази, треба змусити наших людей працювати більше в 3-4 рази. Тому моє гасло наступне: “Ви у мене все будете “пахати” в чотири рази більше, ніж сьогодні!”.
І подумайте, кому більше люди повірять і до кого потягнуться - до Наталі чи до подібного недоумка, точніше, переумка?!

Прикро тільки, що деякі люди не можуть чомусь подолати в собі ось цю дивну жагу до складних філософських і зарозумілих соціальних конструкцій. Колись наш чудовий полтавський земляк письменник Короленко теж ішов у тодішню Думу і друзям казав: “Пролечу, напевно, зі свистом, тому що мої виборці - селяни. А вони завжди вимагають найпростіших пояснень усіх найскладніших політичних та економічних процесів. А я так не вмію”. А я додам: не вмієш, то й не йди в політику!
   

vydrin.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh