Володимир Пилипчук: Уряд діє не системно і комплексно, а безалаберно
Відомий український політик, науковець, громадський діяч Володимир Пилипчук звертається до Президента України Петра Порошенка з розгорнутим гостро-критичним публічним посланням. Пропонуємо вашій увазі наступний розділ цього послання, в якому автор дає грунтовний аналіз діяльності Уряду, наголошує, що Прем’єр-міністр успішно копіює Президента: обіцяє і не виконує, бреше і забуває. Автор також піддає критиці український парламент, антиукраїнські сили в якому називає “троянським конем Путіна”.
                                              
                                                   Публічне послання
                       Президенту України пану Порошенку П.О.

                                                         (продовження)

Публікація попереднього розділу послання тут


 Уряд

 Виходячи з теорії управління, стійка система - це замкнута система, це система зі зворотнім зв’язком і блоком порівняння фактичного стану системи із заданим, та з регулятором, який у залежності від збурень (і їх характеру) корегує роботу системи в потрібному напрямку для досягнення заданих параметрів. Так має працювати будь-яка система, в тому числі і Уряд. Розімкнута ж система - це система без зворотнього зв’язку, без здатності до корекції. Розімкнута – означає неможливість забезпечити стійкість функціонування чи розвитку системи. І саме так працює нинішній Уряд. Хаотично!
Не знаю, чого більше бракує Уряду:  креативності чи когнітивності?

 Уряд – організатор і виконавець більшості наших невдач. Цілий рік дивлюся на засідання Уряду як на клоунаду - всі вони типові. Як і засідання перед Днем Незалежності, на якому Яценюк-Аваков-Райнін “дискутували” майже ні про що (а так – взагалі) і для переконливості переходили на мову агресора (під час війни з цим же агресором!) – мабуть, щоб їх ліпше в кремлі второпали, чи в п’ятій колоні москви в Україні. Це «засідання Уряду» нагадувало мені дружню розмову підвипивших  монтажників російської ракети «Протон», яка весь час чомусь падає. Розмову під час вечері, що затягнулася… Пацієнти “п’ятої палати”, а не Уряд! Кожен досвідчений керівник розпочинає виробничу нараду із аналізу стану об’єкту, аналізу виконання плану реформ, зі звітів з виконання планів, завдань, із оцінки проблем, що поточно виникли, причин виникнення проблем,  з вироблення способів і методів їх нейтралізації  і недопущення їх у майбутньому. Потім керівник конструює з підлеглими, чи пропонує свій, план заходів по унормуванню ситуації, деталізує план заходів і подальших дій з розвитку об’єкта управління, розписує персонально,  хто і що, коли має зробити, які ресурси для цього слід мобілізувати, як їх ешелонувати, складає графік робіт, корегує сценарій розвитку подій в часі і просторі, та затверджує їх рішенням Уряду. На наступному засіданні процес повторюється.

В Уряду ж є передвиборчі обіцянки Президента і депутатів-коаліціянтів, є план дій Уряду, його Міністерств і відомств, є план реформ, є, врешті, і Коаліційна Угода… Чому на жодному засіданні Уряду не розглядати хід і рівень їх кількісного і якісного виконання, та виконання  їх у часі та просторі, в розрізі Міністерств і областей? Чому Міністри і Голови ОДА приходять без підготовлених заходів по усуненню причини НЕвиконання, НЕДОвиконання, НЕВЧАСНОГО, НЕякісного виконання кількісних і якісних показників розвитку? Чому, в результаті розгляду Урядом, не виробляються плани бодай надолуження згаяного? Чому не даються конкретні вказівки Міністрам і Головам ОДА по термінах ліквідації недоліків і про час та форму наступного звіту виконавців про це? Чому Уряд не діє системно і комплексно, а  безалаберно? За таких умов успіх у Державі неможливий навіть теоретично, а якщо можливий, то лише в результаті випадковості.  

 Чому  Уряд не приймає дієвих рішень по зменшенню тіньової економіки й інструментів по зростанню легальної, не бачить проблеми у виведенні доларів в офшори? Вибачайте – Уряд все-таки розглянув і вніс у парламент законопроект , а коаліція проголосувала за ПОЛЕГШЕННЯ виводу коштів в офшори і суттєве зниження  рівня контролю за цим процесом і за обсягами «емігруючих» з України доларів.
- Яценюк про виплату боргів росії: "Ті, хто брали гроші, отримали политичне сховище в РФ. Хай покличуть бандитів і у них забирають."
Нібито патріотично сказав, якби Яценюк не був новоявленим Хлєстаковим... (Хвалько, Брехун, і понти як у його Президента). Минулого року також грозився не віддавати спірні борги за газ і заявляв про незалежність від поставок російського газу. Але… і борги віддав і газ російський купляв усю зиму.

- І ці борги віддасть, бо незалежності від поставок газу з росії досі не досягнуто. А Путін скаже - бабло вперед - потім газ. Перерахуємо авансом долари за газ, а Путін знову скаже - я їх зарахував у рахунок погашення заборгованості по євробондах... а тепер платіть авансом за газ... і так буде разів сім - до повного погашення боргів. Брехло і трепло, а не Прем'єр... Яценюк у черговий  раз довів, що він фраєр, але не мізерний, а крупнокаліберний, масштабний, бо - владний.

А Украпзлізницю з відновною вартістю в 1,2 трлн. доларів, оцінив у 120 разів дешевше -за вартістю металолому - в 10 млрд. дол. Шляхом корпоратизації її «готує» до наступної приватизації. Бо іншого пояснення корпоратизації – немає. Корпоратизація – це обов’язково зниження керованості в цілому, а особливо інфраструктурою і обов’язково - зростання витрат і падіння рентабельності, а тоді скажуть – не може бюджет витримати збитків залізниці , будемо, мабуть, продавати пакетами акцій, але за ще нижчою від 10 млрд. дол. ціною. Та й її проведення - вартісна річ, навіть  перейменування всієї документації обійдеться не в один мільярд.  А не пробував Яценюк вивчити досвід Міністра Кирпи, який за 2 роки із залізниці зробив лялечку без корпоратизації, тобто в рамках нинішньої системи координат в управлінні нею?  Чи саме цього і не хочеться, а хочеться торгувати, продавати…  Ідейний син, чи клон Порошенка? Пане Яценюк, ви взаправду сприймаєте всіх науковців в Україні, всіх економістів …. як дебілів? Бо ми вас сприймаємо за звичайного, але високопосадового шахрая…

 Пане Петре, на  польоти в Крим у 2015 році прийшлося 20% внутрішньо-російських авіарейсів авіакомпаній Росії. Так Ви ж з Яценюком в минулому році обіцяли їх штрафувати, конфісковувати літаки, що Європа та США ці літаки (цих компаній) теж не пускатимуть у свої аеропорти (й інші страхи)…  У 2014 році Ви навіть включили «лічильник» і пам’ятаю – рік тому нарахували штрафів десь 200 млн дол. Де вони? В нашому бюджеті, чи ваших бездомних кишенях? Так ось я Вам доповідаю, що ці ж літаки, цих же російських авіакомпаній нині вільно літають не лише в Крим, але й у Київ та інші міста України. І ніхто їм польотів не забороняє, авіакомпанії не штрафує, не арештовує і не конфісковує літаки. А як грозилися і харахолилися? Чи хабарі вже нейтралізували всі Ваші погрози?

 Ви розумієте, пане Президенте, щоб перерахувати всю брехню очолюваної Вами коаліційної команди ,не вистачить формату «повного зібрання творів» не лише Вашого друга і товариша по партії -  Януковича, але й форматі видання Лєніна-Бланка. Це що - особливості  морального виховання?
 Детальніший аналіз дій Уряду просто немає сенсу, бо лежить за межею розумного. Бо це означало б аналізувати, чому багно є багном.

 Голова Уряду успішно копіює Президента:  обіцяє і не виконує, бреше і забуває.  Пустопорожні заяви і погрози, патетичні заяви і художній свист про турботу за знедолених , а після цих усіх фейерверків – підняття тарифів і податків і «благоденствіє». І обоє успішно багатієте при цьому. Два чоботи – пара. І коли мені кажуть про розбіжності між Президентом  і Урядом – то мені смішно, бо  їх просто немає, окрім як у змаганні в тому, хто більше урве… І як актори театру комедії і трагедії – одночасно, завдяки піарщикам, один позиціонується як голуб миру, а другий як войовничий Марс, хоча за суттю, обоє – звичайні торгаші, лихварі, сутенери для яких влада – то «Монетний двір», на якому успішно «куєте монету» у власні засіки…

Чому на ваших офіційних сайтах немає конкретних  планів-графіків діяльності Президента, Кабміну  і Парламенту, чому немає графіків і термінів виконання  положень коаліційної угоди і графіків проведення реформ? – Щоб уникнути контролю зі сторони громадян і легше брехати з цього приводу!

Парламент

   Кожен Українській політик має пам’ятати, що окрім очікуваної, але оманливої перемоги на Майдані і наступного викриття істинних намірів цього політика, він зіткнеться із власним «Ватерлоо".
 - Коли після Майдану, Ви пане Петре, не лише не потурбувалися про арешт недобитків активних РИГів, а дозволили їм пройти в парламент, всім толковим аналітикам стало зрозуміло, що це буде антиукраїнський «Троянський Кінь Путіна», який буде передано Вам в оперативне підпорядкування в якості «сплячого спецназу», який ні у що не втручатиметься, окрім випадків, коли слід буде протягнути чутливі для Путіна рішення на шкоду Україні і на задоволення потреб Вашої «команди». «Самопомочі», Батьківщині і Радикалам Ляшка Ви по-єзуїтськи відвели роль патріотичної масовки в коаліції, але їм не довіряєте, не зважаєте на їх думку і не надієтеся на їх підтримку пропозицій, які не вигідні Україні.  Але  бажаєте їхньої  підтримки рішень, які вигідні особисто Вам, вашій злодійській команді і росії. А коли розумієте, що вони не підтримають, тоді задіюєте «спецназ» - Троянського Коня Путіна. А Гройсман виявився майстром  проведення  спільних з РИГами  бліцкригів проти інтересів України. БПП і «народні франти», за виключенням кількох десятків патріотів, є слухняною отарою овець, які не борються за інтереси України, якщо це суперечить позиції їх поводирів. У них немає стійкого стержня - власної патріотичної позиції, а лише меркантильні інтереси. Вони сліпо і незаперечливо виконують  волю  владно-партійних поводирів і їх «цінні вказівки». Тобто це маса совкових і апатріотичних «Одобрямссс!» - Болото!

 - Чому Ви з Гройсманом дали можливість парламенту байдикувати півтора місяці влітку, коли лежать нерозглянутими понад 70  НЕВІДКЛАДНИХ і першочергових  законопроектів? За законодавством перша оплачувана відпустка надавалася працівнику після 11 місяців роботи. А депутати приступили до роботи в листопаді минулого року, після чого мали ще й новорічні, різдвяні і пасхальні ОПЛАЧУВАНІ канікули , і ціле літо оплачувалося, байдикуючи без оформлення відпусток. Бійців більше року заставляєте проливати кров в окопах і в морози, і в спеку, і без відпусток, а депутатів у теплих і кондиціонованих приміщеннях , в комфортних умовах  – не можете спонукати до роботи протягом 11 місяців у році . За достроковий вихід із окопів солдату – стаття за дезертирство, а депутату - допомога на Мальдіви… Вас не засмучує таке «подвійне дно»  у відносинах до «різних сортів» громадян України? Чи Ви з Гройсманом і Яценюком вважаєте байдики депутатів «суттєвим прискоренням реформ»?

 - Пане Петре, Ви вже нагострили лижі, щоб інтегруватися в Європу індивідуально і лишень своєю, черговою партією. «Я убежден, что объединенный "БПП" вскоре будет принят в ряды Европейской народной партии, - Порошенко. Он отметил, что программа партии по содержанию очень близка к идеологическим основам европейских народных партий... Програма то близька, але дії далекі…

На цю тему пригадується шкільний анекдот:
- Хлопчик на уроці голосно пукнув, а щоб "приховати проступок" пальцем провів по парті, щоб відтворити подібний звук....
Вчитель, напівповернувшись від шкільної дошки, мовив:
- Петя, за звуком – подібно, але за запахом - зовсім ні.
 
 Пане Петре, скільки партій за останніх п’ятнадцять років Ви створили, поміняли, зцементували, приєднали, об’єднали - вже рахунку немає.  Але всі вони виявилися або антипатріотичними, або антинародними. Ви їх усіх скопом у складі БПП інтегруватимете в НАРОДНУ партію Європи чи лише останню копію? Ви думаєте, що в  Європейській партії чекають на Ваших брехунів, корупціонерів і злодіїв? І не вміють відділяти зерна від бур’яну?

Закінчення ТУТ

Володимир Пилипчук, політик, науковець,
для порталу "Воля народу"

                

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh