Урядовий законопроект про податок на багатство містить вимогу для українців щорічно звертатися в оціночні компанії для отримання послуг з оцінки майна.
Документом пропонується ввести поняття "оціночна вартість", виходячи з якого визначається сума податку. При цьому жодного відношення до ринкової вартості подана величина не має.
Різниця полягає в тому, що при визначенні ринкової вартості оцінювач орієнтується на вартість продажу аналогічних об'єктів у тій місцевості, в якій знаходиться об'єкт оцінювання.

При визначенні оціночної вартості ніякі ринкові чинники не враховуються, а оцінка проводиться на підставі коефіцієнтів і вартостей, затверджених відповідним органом.

"Швидше за все, такі вартості і коефіцієнти будуть братися виходячи з того, скільки грошей потрібно зібрати з платників податків: потрібно поменше - зроблять маленькі коефіцієнти (наприклад, перед виборами), коли знадобиться поповнити бюджет - збільшать коефіцієнти", - йдеться в прес-релізі.

Як зазначається, таке встановлення "потрібної" величини бази оподаткування для нерухомості дозволить швидко "вирішити" проблему хрущовок в центральній частині Києва та інших великих міст. Для цього достатньо буде просто встановити там оціночну вартість 1 кв. метра на рівні, наприклад, $ 1 млн.

Жителі цих "хрущовок" миттєво стануть "багатіями", і їм доведеться платити непідйомні податки зі своїх квартир. Отже, на першу ж вимогу податкових органів виплатити такі податки мешканці віддадуть перевагу віддати свої квартири безкоштовно, тільки б позбутися такого баласту.

Нагадаємо, згідно із законопроектом, податок на багатство буде стягуватися з квартир вартістю понад 1000 мінімальних зарплат (близько $ 150 тис. за нинішньої мінімальної зарплати в 1218 грн) і площею понад 200 кв. м, будинку вартістю 2500 мінімальних зарплат (близько $ 380 тис.) і площею понад 500 кв. м. Ставка податку для нерухомості - 0,5% від оціночної вартості.

Інф.: polemika.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh