Окупаційний блок у Раді протягує "русскій мір" і московську окупацію, - Віктор Шишкін, суддя КСУ у відставці
Спроби протягнути пріоритети для російської мови, - це шовіністичний прояв представників колишньої імперії на територіях, які вони колись колонізаторськи захопили.
9 липня був у Конституційному Суді України на слуханні у справі щодо мовного закону, якій не дає спати московитській шайці у Верховній Раді.
Якраз потрапив на блискучий виступ і відповіді на запитання сторін Богдана Ажнюка - директора інституту мовознавства імені О. Потебні НАН України, якого було залучено як експерта.

Цинізм представників Окупаційного блоку (авторів звернення про неконституційність положень закону) є в тому, що прикриваючись захистом індивідуального права людини на спілкування рідною мовою і маніпулюючи мовний правом національних меншин, вони фактично виборюють преференції для панування російської мови у стилі "доктрини путіна про руцькій мир". Головну їхню тезу я зрозумів так - Українська мова має пріоритет, але повинна бути лише рівною серед інших, в іншому випадку їх дискримінують.

У перерві дехто з них образилився на мою репліку в їхній бік, що окупаційний блок протягує московську окупацію. Новінський щось намагався мені скази "російською", на його тираду я відповів молдовською, на що він, не розуміючи, здивувався. А чого тут дивуватись - якщо він і такі як він вважають, що можуть до мене звертатись не мовою держави, громадянином якої вони є, а мовою за місцем їхнього народження, то і в мене також є аналогічне право відповідати їм мовою території мого народження. Але ж вони ситуацію так не сприймають - ось саме тому спроби протягнути пріоритети для російської мови, прикриваючись, нібито турботою про інші мови, я вважаю шовіністичним проявом представників колишньої імперії на територіях, які вони колись колонізаторськи захопили. У них стандартна імперська поведінка - що у моїй Молдові, що у країнах Балтії, що на Кавказі, що в Казахстані і Середній Азії.

А щодо більш високого статусу УКРАЇНСЬКОЇ мови у порівнянні з іншими мовами - то тут усе логічно і природно, це так і має бути. Українська мова в Україні, так само як польська мова у Польщі, литовська у Литві, італійська у Італії...... виконує відповідну ДЕРЖАВОТВОРЧУ функцію, на відміну від інших етнічних мов, які мають лише функцію внутрішньо-етнічної комунікації.
Саме про це я казав ще за часи президенства Янучара у своїй Окремій Думці судді КСУ на Рішення КСУ від 13 грудня 2011 року № 17-рп/2011, яку "патріоти у вишиванках" залишили тоді, гадаю і зараз, поза увагою.

До речі, неукам із окупаційного блоку варто також було б ознайомиться саме з такою ж доктриною їхніх московських науковців, зокрема Г. Єрмошина, Т. Губаєвої, В. Малкова, А. Пиголкина, В. Ромашкіна, Н. Шеллюто та інших. Для цього, ну як мінімум, варто було б прочитати мої статі, в яких я на них посилаюсь - "Мова як складник державотворення", академічний журнал Мовознавство, 2013, № 2-3, С. 221-231; "Гарантування конституційного права на функціонування української мови як державної" // Вісник Конституційного Суду України, 2013, № 3, С. 54-60. Можна знайти і інші.

Віктор Шишкін, суддя Конституційного Суду України у відставці
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh