"Українська Національна Рада" у своєму відкритому зверненні нагадує органам влади в Україні, що 22 серпня 1992 року відбулася історична подія – передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні
Ця подія – унікальна й безпрецедентна не лише в українській, а й у світовій історії. Державний Центр УНР в екзилі (у вигнанні), який протягом 72-років репрезентував Україну за кордоном, урочисто передав атрибути УНР відродженій Україні, в якій 24 серпня 1991 року відновилася державна незалежність з часу її проголошення IV-м Універсалом Центральної Ради 22 січня 1918 року.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
до органів влади в Україні, до національно-демократичних сил, до всього українського народу з нагоди 25-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні


15.08.2017                                                                                               Київ

22 серпня 1992 року відбулася історична подія – передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні.
Ця подія – унікальна й безпрецедентна не лише в українській, а й у світовій історії. Державний Центр УНР в екзилі (у вигнанні), який протягом 72-років репрезентував Україну за кордоном, урочисто передав атрибути УНР відродженій Україні, в якій 24 серпня 1991 року відновилася державна незалежність з часу її проголошення IV-м Універсалом Центральної Ради 22 січня 1918 року.

22 серпня 1992 року ДЦ УНР в екзилі на чолі з останнім Президентом УНР Миколою Плав’юком склав свої повноваження, оприлюднивши на спеціальній урочистій сесії Верховної Ради України (у Національному палаці «Україна») відповідну Грамоту та Заяву, в якій стверджувалось, що «проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки».

Ці історичні документи були підписані керівниками ДЦ УНР в екзилі: Президентом УНР Миколою Плав’юком, Головою «Української Національної Ради» Михайлом Воскобійником і Головою Уряду УНР Іваном Самійленком і передані першому Президентові відновленої Української держави Леоніду Кравчуку. У згаданій Грамоті підкреслювався факт війни більшовицької Росії проти УНР з її подальшою окупацією: «Територія Української Народньої республіки у висліді війни, проголошеної її північним і західним сусідами, була окупована ворожими арміями».

Україна має відновити історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення:

1. Відлік новітньої незалежності Української Держави має йти від 22 січня 1918 р. (дати проголошення IV-го Універсалу), що й буде визнанням УНР як першої в новітній історії незалежної Української держави. Дата 22 січня має відзначатися на державному рівні як День Незалежності і Соборності України. Дата 24 серпня має відзначатися як День Національного відродження.

2. Потрібен офіційний реєстр президентів Української держави, починаючи від першого Президента – Михайла Грушевського.
До цього реєстру повинні увійти і президенти Української Народної Республіки в екзилі: Симон Петлюра, Андрій Лівицький, Степан Витвицький, Микола Лівицький, Микола Плав’юк.

3. Потрібно повернути історичний природній порядок барв на державному прапорі, який був на момент проголошення Незалежності 22 січня 1918 року: жовтий колір (який символізує сонячне сяйво) – вгорі, а блакитний – внизу.

4. Потрібно повернути успадкований від УНР Державний Герб – Золотий Тризуб на блакитному овальному щиті, оздобленому оливковою гілкою (автор: Василь Кричевський).

5. Необхідно змінити напис на пам’ятнику Михайлові Грушевському в Києві, вказавши, що він був творцем і першим главою незалежної Української держави (УНР).

6. За історичний вклад у відновлення та становлення незалежності України Президента УНР Миколу Плав’юка, якого по праву називають одним із символів української державності, необхідно внести до славної когорти Героїв України і спорудити йому пам’ятник у Києві.

7. Потрібно продемонструвати у відкритій експозиції клейноди та відзнаку Гетьмана Мазепи, передані 25 років тому Державним центром в екзилі органам української влади.

8. Потрібно встановити на фасаді Національного палацу мистецтв «Україна» меморіальну дошку, яка б нагадувала, що там 22 серпня 1992 року відбулась історична передача повноважень від УНР сучасній Україні.

9. Дату 22 серпня необхідно відзначати на державному рівні.

Це сприятиме гідному іміджу України в світі, розвіє міф про Україну як “молоду” незалежну державу й відкриє шлях до правдивого висвітлення історії українського державотворення і до реального згуртування Української нації.

Слава Україні!

Голова «Української Національної Ради»  Юрій Пальчуковський
Інф.: unr.org.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh