Росіяни за останні 20 років збивають уже четвертий цивільний літак
Влада Ірану визнала, що це їх військові ракетою збили літак української авіакомпанії МАУ поблизу Тегерана.
Президент Ірану Хасан Рухані повідомив, що "Боїнг" був збитий ненавмисно, а загибель 176 осіб на борту була викликана помилкою оператора ЗРК.

Раніше про версії з ракетою публічно заявили лідери США, Канади і Великобританії. Лідер Ірану в своєму зверненні не забув підкреслити, що нібито першопричина катастрофи - «авантюрні дії США». У той же час, українська сторона не поспішала робити різкі заяви і не підтверджувала «ракетну» версію навіть після появи відео прямого попадання в літак МАУ. Чи правильно зробив Зеленський і компанія, а також стане загострення на Близькому Сході кроком до нової світової війни, «ФАКТАМ» розповів військовий експерт і блогер Олексій Арестович.

- Дії української влади в цьому випадку стандартні: відразу після того, що сталося потрібно було закликати Іран, щоб вони визнали, що збили український літак, - каже Олексій Арестович. - Як ми бачимо, так Іран і зробив. Вимагати компенсацію і можливого покарання винних. Але, крім того, я б поставив з трибуни ООН питання про небезпеку російських засобів ППО (протиповітряної оборони - Авт.), Адже ними за останні 20 років збивають вже четвертий цивільний літак, тобто раз в п'ять років. Мабуть, щось там не так з бойовими або технічними алгоритмами, раз така кількість помилок виходить.

- Як ви оцінюєте кроки української влади?

- Вони практично все зробили: Зеленський сказав, що вимагатиме компенсації і покарати винних у цьому. Щодо засобів ППО вони (українська влада. - Авт.) Ніколи так питання не поставлять, бо у них розуму на це не вистачить. Ну, а все інше цілком вписується в дипломатичні рамки. Тому великого лиха я тут не бачу.

- Яку ви бачите роль Росії в цій авіакатастрофі?

- Я хочу підкреслити інформаційну роль Росії. Яка, як зазвичай, і робить мільйон різних версій того, що сталося: одні - за Іран, інші - проти Ірану. Але всі вони зводилися до того, щоб звинуватити Україну і провести аналогію з рейсом МН17 (малайзійський пасажирський літак був збитий в небі над Донбасом російським ЗРК «Бук» в 2014 році. - Авт.).

- Протистояння Ірану і США деякі експерти називають прелюдією до третьої світової війни. Це так?

- Ні, Іран не готовий вести ніяку війну. І США, я думаю, насправді не готові вести війни. Сам факт швидкого визнання Іраном і прийняття вини, показує, що вони не хочуть війни в такому випадку.

Як повідомляли раніше «ФАКТИ», в суботу, 11 січня, президент Володимир Зеленський виступив зі зверненням до нації і докладно розповів про катастрофу літака МАУ.

Олександр Лещенко
Інф.: fakty.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh