Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін розкритикував ідею з проведенням виборів
Органи влади України хочуть провести місцеві вибори по всій країні, включно із територіями тимчасово окупованої частини Донбасу.
Про це повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в кулуарах форуму Ялтинської економічної стратегії (YES), зазначивши, що на непідконтрольній території вже були фейкові вибори, які ми не визнаємо.

"Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, за часом виключно", – сказав він.

Також Пристайко додав, що "формулу Штайнмаєра" ще у 2016 році узгодив п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Формулу Штайнмаєра", яку наш глава держави узгодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, у якій формі", – зазначив він.

"Формула Штайнмаєра" стосується визначення статусу Донбасу. Має на меті одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська і техніку з території ОРДЛО.

Як заявила депутат від "Слуги народу", представник Кабміну в парламенті Ірина Верещук, місцеві вибори в Україні можуть відбутися не раніше, ніж в квітні 2020 року.

"Вони не будуть проведені до тих пір, поки новий закон про столицю не буде ухвалений, а також не будуть ухвалені зміни до законодавства, що стосуються децентралізації та об'єднаних територіальних громад. Тому що це зміни до Конституції. Це важливо. Їх потрібно проводити через дві сесії", - сказала вона в кулуарах парламенту.

За її словами, зміни до Конституції можна буде остаточно оформити не раніше лютого. "Найкоротший термін про який ми можемо говорити, це квітень", - підкреслила депутат.

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін розкритикував ідею з проведенням виборів. За його словами, це може стати "троянським конем на умовах Путіна".

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Зеленського анонсували нові дострокові вибори. Підготовка до них може бути запущена після завершення процесу формування місцевих громад.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh