Представники Парламентської асамблеї Ради Європи закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко після ухвали Європейського суду з прав людини в її справі, - повідомляє tyzhden.ua.
"Ми особливо очікуємо, що влада України не буде чекати на це до рішення Страсбурзького суду за її скаргою щодо її засудження", – мовиться у спільній заяві співдоповідачів у справі України Моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін, а також доповідач Комітету з юридичних питань і прав людини ПАРЄ у справі відокремлення політичної і кримінальної відповідальності Пітер Омтзіхт.

На їхню думку, це було б не виправдано у світлі вже ухваленого рішення Страсбурзького суду.

Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін відвідають Україну на початку червня, мовиться в повідомленні ПАРЄ, а Пітер Омтзіхт у червні ж подасть на сесії ПАРЄ свій звіт про відокремлення політичної і кримінальної відповідальності, присвячений у першу чергу справам Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ у її уряді Юрія Луценка, а також колишнього прем’єр-міністра Ісландії Чеїра Хільмара Хорте, якого теж визнали винним у недбалості в час банківської кризи, але не винесли ніякого покарання.

Нагадаємо, Європейський суд із прав людини визнав необґрунтованим і незаконним досудове утримання під вартою Юлії Тимошенко. Як мовиться в рішенні суду, цим українська держава порушила низку статей європейської Конвенції про права людини.

При цьому низку скарг, які подавав захист колишнього прем’єра в перебігу судового процесу над нею в «газовій справі», за якою вона засуджена до 7 років позбавлення волі і відбуває покарання, Страсбурзький суд узагалі цього разу не розглядав – вони склали нове звернення Тимошенко до суду, яке ще тільки чекає на первісний розгляд щодо його прийнятності.

Як відомо, Тимошенко була арештована під час судового процесу щодо "газової справи" 5 серпня 2011 року і з тих пір знаходиться за гратами.

Інф.: tyzhden.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh