22 січня Служба безпеки затримала свого співробітника Юрія Расюка. Вже під кінець дня про це писали в мережі, а наступного дня – на сторінках усіх українських ЗМІ.
Расюка запідозрили в організації нападу. Жертвою мав бути начальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов.
Журналіст Юрій Бутусов писав, що злочин нібито замовив колишній заступник голови СБУ Дмитро Нескоромний, який тепер переховується від слідства. Однак офіційно правоохоронці цю інформацію не підтвердили.

24 січня, в суботу, затриманого Расюка арештували. Про це засідання суду стало відомо, коли воно вже йшло. Тому почути про справу більше, ніж сухі пресрелізи, суспільству не вдалось.

"Українська правда" отримала з власних джерел матеріали справи. Це документи, які слідство передало в суд, коли просило взяти під варту Расюка. Переважно вони стосуються саме затриманого полковника. Однак у них фігурують й інші імена та деталі розслідування.

Розповідаємо, що наразі відомо про гучне затримання.

Хто такі Расюк, Наумов і Нескоромний

Усі троє були або є співробітниками СБУ, а тому публічної інформації про них небагато.

Андрій Наумов, жертва, начальник Управління внутрішньої безпеки СБУ. Нині 38-річний спецслужбовець прийшов у відомство в 2019 році. І за рік після цього отримав від президента Володимира Зеленського звання бригадного генерала.

Раніше Наумов працював у Генпрокуратурі та Державному агентстві з управління Чорнобильською зоною відчуження. Нині він відповідає за контроль самих СБУшників, щоб ті не йшли на корупцію. Інформація про роботу цього підрозділу – секретна.

Журналіст Юрій Бутусов назвав Наумова "правою рукою" і другом глави СБУ Івана Баканова. Деякі джерела УП ідентифікують його мало не як "гаманця" Баканова.

У жовтні минулого року розслідування програми "Схеми" випустили сюжет про елітну нерухомість родини Наумова. За даними журналістів, квартиру у центрі Києва Наумови придбали в чотири рази дешевше від ринкових цін. Її, як і ще одне житло – будинок на Київщині, записали на матір службовця.

Юрій Расюк, організатор, консультант СБУ. У мережі є одна його декларація, згідно з якою 53-річний чоловік одружений, має сина. Дружина займається підприємництвом. Расюк здобув освіту в КНУ ім. Т. Шевченка як вчитель історії.

Наразі працює на посаді старшого консультанта 7 відділу штабу Антитерористичного центру СБУ. На момент затримання був на лікарняному після COVID-19.

За версією слідства, Расюк відіграв роль організатора нападу: розробляв план, підшукав нападника, мав забезпечити знаряддя злочину.

Дмитро Нескоромний
, можливий замовник, полковник СБУ. В липні-листопаді 2019 року він був заступником голови СБУ, потім – першим заступником, очолював Головне управління по боротьбі з корупцією. У березні 2020 року Нескоромного звільнили з посади, але він залишився у розпорядженні СБУ.

За даними двох джерел УП, саме 42-річний Нескоромний у вересні 2019 року приніс Володимиру Зеленському так звані "плівки Єрмака". На цих записах брат тодішнього заступника голови, а нині – керівника Офісу президента проводив нефіційні "співбесіди" на державні посади і домовлявся про гроші за такі "послуги".

Після цього Нескоромного позбавили посади, а він навіть планував влаштувати викривальну пресконференцію, але за кілька годин до просто скасував її.

За даними журналіста Бутусова, дружина, грузинка за походженням, та діти Нескоромного мають російське громадянство. У мережі є інформація про повну тезку дружини СБУшника, яка ще в 1997 році вступила до вишу в російському Краснодарі. Однак будь-яких інших підтверджень зв’язків родини із РФ у відкритому доступі знайти не вдалось.  Повний текст

Соня Лукашова
Інф.: pravda.com.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh