Найгучніший скандал в оборонці сім місяців потому
У четвер 17 жовтня у топи українських новинних стрічок виходить повідомлення: фігурант журналістського розслідування про розкрадання у військовій сфері, колишній заступник секретаря РНБО, бізнес-партнер колишнього президента Петра Порошенка Олег Гладковський намагався вилетіти з України. Його затримали співробітники НАБУ за підозрою у зловживанні владою.
З прізвищем Гладковського пов'язаний один із найгучніших корупційних скандалів в оборонці, який вибухнув перед першим туром президентських виборів та суттєво зменшив шанси Петра Порошенка на перемогу.

За словами співрозмовників УП в оточенні колишнього президента, цей скандал коштував йому щонайменше 7% рейтингу.

"Українська правда" розповідає історію скандалу та з'ясовує, як змінилося життя його фігурантів після Свинарчукгейту.

Свинарчукгейт  

На початку 2019 року, за місяць до президентських виборів журналісти "Bihus.info" оприлюднили кількасерійне розслідування про розкрадання державних коштів в оборонному секторі.

https://img.pravda.com/images/doc/6/c/6c654ae-bihus-novyy-rik-hladkovskiy.png

Кураторами корупційних схем назвали президентське оточення: першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина Ігоря Гладковського та його бізнес-партнерів Андрія Рогозу та Віталія Жукова.

Через молодий вік головних виконавців та впевненість у власній недоторканності за ними закріпилось прізвисько "хлопчики".

Бізнес "хлопчиків" роками будувався на контрабанді запчастин для оборонних заводів з Росії.

За інформацією журналістів, приблизно у 2015 році Гладковський-молодший, якому на той момент було 22 роки, разом із партнерами організував контрабандну схему.

Державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну "Укроборонпром" знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Скандал навколо "Укроборонпрому" став символом корупції часів Порошенка.

Його конкуренти, зокрема і наступник Володимир Зеленський, пригадували оборудки за кожного зручного моменту.

Нещодавно питання про "Свинарчуків" (попереднє прізвище родини Гладковських, яке вони змінили) адресували вже Зеленському. Адже і після зміни влади головні герої журналістських розслідувань не скидаються на корупціонерів під судом і слідством.

Під час свого "прес-марафону" 10 жовтня президент запевнив, що скоро суспільство побачить результат роботи правоохоронців.  Повний текст

Соня Лукашова
Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh