У Залі пам'яті Міністерства оборони розміщено 2 тис. 532 таблички з іменами бійців ЗСУ, які загинули протягом 1992 –2018 років, – прес-служба президента України
На території Міністерства оборони України відкрили Залу пам'яті – перший і єдиний великий меморіальний проект за роки збройного протистояння російській агресії, повідомляє прес-служба президента України.

Президент України Петро Порошенко із дружиною Мариною Порошенко поклали квіти до Пам'ятного дзвона у Києві та вшанували пам'ять загиблих українських бійців, повідомляє прес-служба глави держави. Вони взяли участь у церемонії відкриття Зали пам'яті на території Міністерства оборони України. "Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок упродовж 1992–2018 років", – ідеться в повідомленні.

Петро і Марина Порошенки висловили співчуття свм'ям загиблих. "Зала пам’яті – це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам'яті вміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних сил України, які загинули впродовж 1992–2018 років.

Усього 2532 таблички", – продовжили у прес-службі. Біля Зали пам'яті на території Міноборони облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном пам'яті і стелою, в яку вмонтовано осколки снарядів. "Щоденний поминальний ритуал буде здійснюватися ударами дзвона, залежно від кількості загиблих у цей день. У середині Зали пам’яті на спеціальному подіумі розміщено Книгу пам'яті з іменами загиблих. Структура книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Станом на зараз, лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. У всі інші дні Збройні сили України несли бойові втрати", – ідеться в повідомленні. Згідно з даними Генерального штабу Збройних сил України на березень 2018 року, від початку російсько-української війни у 2014 році, яка триває на Донбасі, загинуло 2382 українські військовослужбовці.

Інф.: gordonua.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh