Це може статися через 50 років, - польський розвідник
Ключова і найважливіша мета Росії - відновлення сфери впливу на пострадянському просторі. Для Росії це "бути чи не бути": азіатські держави, Україна, Білорусь... Тому Кремль зробить усе можливе, щоб нікому не дозволити втручатися в ці справи і намагатися перетягнути ці країни на свій бік.
Про це заявив у інтерв'ю виданню Polska колишній польський розвідник Вінсент Сіверський:
"Польща довгий час вела політику по залученню України, Білорусі, Грузії, а наші президенти вели там активну політику. Ми всі пам'ятаємо, як реагував Кремль на наші дії в Україні. Якщо Москва показує своє роздратування, можна уявити, що відбувається всередині в спецслужбах. Там не звучать дипломатичні обороти «нам не подобається», там використовують різкі висловлювання і такі ж різкі накази до здійснення нових завдань. Подивіться, що відбувається: Грузія обрала проросійський вектор, в Україні від "помаранчевих" майже не залишилося і сліду, Лукашенко продовжує міцно триматися на своєму місці...

Росія хоче, щоб ми просто не втручалися у східні справи, і вона використовує всі доступні інструменти, щоб нам перешкодити. Тому що без України, Середньої Азії Росія через 50 років може просто зникнути через економічну і політичну імплозіі. Путін і Медведєв не вічні. Росії, як мені здається, слід консолідувати свої сфери впливу ще за них. А спецслужби служать у досягненні цих цілей щитом і мечем, але вони займаються цим не самі по собі, а за наказом держави. Тому ми не говоримо тут про війну. На війні є ворог, а тут - супротивники", - говорить Сіверський.

На питання, чи є у польських політиків російські «опікуни», які можуть чинити на них вплив, щоб домогтися того, чого хочуть люди в Кремлі, колишній розвідник відповів:

"Як колишній співробітник розвідки знаю, що так це робиться. А навіщо розвідки складають детальні характеристики політиків, бізнесменів, генералів або навіть журналістів? Не тільки для вербування, але і для того, що знати, як на них можна вплинути, у якого який слабкий пункт. Я нічого не виключаю, тому що у світі розвідок можливо все. Варто уважніше вчитатися в книгу Умберто Еко «Празький цвинтар», де з'являється думка, що політики найбільше люблять ту інформацію, в яку не вірять журналісти, і навпаки. А квінтесенція роботи розвідки укладена в надзвичайно влучному спостереженні того ж автора, що чим більше незаперечних доказів, що обман - це обман, тим сильніше люди вірять у те, що це правда. До цього нічого додати".

Інф.: gazetavv.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh