Верховна Рада підтримала постанову про прийняття за основу та в цілому законопроекту № 2522а "Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів". За даний документ проголосували 244 народних депутати, передає кореспондент НБН. Парламент ухвалив постанову про те, щоб прийняти за основу і в цілому законопроект № 2522а. За рішення проголосували 244 народних депутати. Проти постанови проголосували дев'ять депутатів. Опозиція в голосуванні не брала участь.

При цьому заступник глави комітету Ради з питань верховенства права та правосуддя, народний депутат (Партія регіонів) Дмитро Шпенов рекомендував парламенту прийняти даний документ.
"Я прошу всіх народних депутатів забути про свої амбіції і проголосувати за цей документ", - заявив пан Шпенов .

Зазначимо, що Конституційний суд України вивчив законопроект і порекомендував його прийняти.

У той же час опозиція закликала не голосувати за законопроект . «Якщо цей ганебний законопроект набере зараз 226 голосів , то ми не зможемо в нього внести ніякі правки» , - заявив народний депутат ( «Батьківщина ») Сергій Соболєв. При цьому опозиціонери запропонували повернути даний документ на доопрацювання в комітет .

Після голосування опозиція заявила , що народний депутат ( Партія регіонів) Микола Рудьковський з колегою голосували за сусіднього депутата , якого не було в залі , і зажадали переголосування . Володимир Рибак поставив питання на переголосування , але результат не змінився.

« Рудьковський , що ви там наробили , я ж просив усіх персонально голосувати», - сказав пан Рибак і додав, що «голосувати треба однією рукою, а не двома».

Нагадаємо, опозиційні фракції у Верховній Раді заявляли, що не голосуватимуть за запропонований президентом законопроект про зміни до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів.

В опозиції заявили, що даний законопроект « ще більше посилить авторитарну диктатуру президента Віктора Януковича і зробить його вплив на судову систему практично необмеженим».

Як повідомляв НБН , Конституційний суд схвалив запропоновані президентом зміни до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів.

У відповідному законопроекті, зокрема, йдеться, що з повноважень глави держави виключається право ліквідовувати суди щоб ​​уникнути впливу політиків на судову систему. При цьому президента наділили повноваженнями відразу призначати суддів безстроково.

Крім безстрокового призначення суддів закон також передбачає, що створення, реорганізація та ліквідація судів будуть здійснюватися законопроектами.

Законопроект розглянула і схвалила Венеціанська комісія.

У той же час опозиція внесла власний законопроект про реформування судової системи.

Інф.: nbnews.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh