Парламент не впорався зі скандальною поправкою Андрія Деркача
Чого не вистачило народним депутатам —сміливості, політичної волі чи дисципліни?
Народні депутати з сімох спроб так і не змогли включити в порядок денний зміну до закону "Про запобігання корупції", яка б мала скасувати правку у Бюджеті про відкладання запуску системи електронного декларування на 2017 рік.

Нагадаємо, цю правку при формуванні Бюджету на засіданні профільного комітету  ініціював народний депутат Андрій Деркач із «Волі народу». Комітет майже одноголосно схвалив її, а парламент проголосував. Все це поставило під загрозу запровадження безвізового режиму із ЄС у 2016 році, оскільки електронні декларації чиновників були однією із вимог цього процесу.

Після скандалу у ЗМІ, пов’язаного зі скандальною правкою, із заявами про необхідність виправити цю «помилку» вийшов міністр юстиції Павло Петренко та голова ВРУ Володимир Гройсман. А у прес-службі Президента повідомили: «Якнайскоріше запровадження ефективної перевірки декларацій державних службовців, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів є однією з ключових складових політики Президента України у сфері боротьби з корупцією та важливою умовою візової лібералізації, для забезпечення якої Главою держави докладено значних зусиль». Та, мабуть, або цих заяв, або політичної волі «нагорі» не вистачило у вівторок, щоб зняти небезпеку з безвізового режиму України із ЄС.

«Серед депутатів я бачив, як критично вони ставляться до скасування цієї поправки — багато з них, вочевидь, не хочуть голосувати за швидке впровадження електронних декларацій з певних особистих міркувань. Хочуть захистити себе, своїх родичів та свої «принципи» існування у політиці та житті», — розповів «Дню» один із позафракційних народних депутатів.

«Рада не проголосувала, оскільки зараз парламент ділиться на два табори, — коментує «Дню» народний депутат із «Блоку Петра Порошенка» Єгор ФІРСОВ. — Одні — хто прийшов займатися політикою і політичними питаннями. Інші — прийшли «рішати», заробляти гроші і навіть займатися корупційними схемами. Ця частина народних депутатів прийшла займатися не реформами та змінами, а вирішувати свої питання, тому для них прийняття таких документів просто невигідне. Конфлікт між цими таборами був, є і буде. І по голосуванню за даний законопроект можна побачити, хто до якого табору належить. Так само це можна побачити, коли ми збираємо підписи за відставку генпрокурора Шокіна. Таких лакмусових папірців багато».

Дмитро КРИВЦУН, «День»
Інф.: day.kiev.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh