Володимир Пилипчук: Досить "гратися у штайнмаєра"!
Сам факт існування цієї проблеми є свідченням неякісно проведеної українською стороною підготовки юридичних аспектів переговорного процесу.
- Те, що "мінські угоди", які передбачають федералізацію України, внесення змін у Конституцію, амністію бойовиків, власних, не підконтольних Україні - прокуратури, міліції nf ін. - абсолютно шкідливі, і я про це неодноразово вже писав.

- Те, що "мінські угоди" утопія без чітко узгодженого графіку і послідовності виконання її положень - я також уже писав...

- Але повернімося до послідовності кроків в реалізції тієї частини угод, які потрібні, але в яких неузгоджена відповідь - а коли вони можуть бути здійснені, Тобто, питання КОЛИ - відкрите? Питання, навколо яких нині воюють, які називаються "формулою Штайнмаєра"... Суть розбіжностей в тому, що раніше - вибори в в ОРДЛО на нинішніх умовах і вимогах Путіна-Штайнмаєра, а потім виведення бандитських формувань з Донбасу, чи навпаки?

- Сам факт існування цієї проблеми є свідченням неякісно проведеної українською стороною підготовки юридичних аспектів переговорного процесу і послідовності кроків у цьому нвпрямку...

- На мою думку, ДО розгляду "формули Штайнмайера", українська сторона мала б поставити і отримати ствердну відповідь на наступні запитання:
1. Вибори в ОРДЛО - це вибори депутатів в держдуму росії, чи в Верховну Раду України?
2. Якщо в ВР України, то за якими законами вони мають відбуватися - російськими, чи Українськими?
3.Якщо Українськими, то за Конституцією України вони передбачені вільними, і не передбачені під дулами окупаційних військ і незаконних збройних формувань. Як бути?
4.Хто визначатиме межі територіій виборчих округів і дільниць лнр-днр, формуватиме виборчі комісії і контролюватиме їх діяльність і підрахунок голосів - Україна чи РФ (бандити лнр-днр)?

- Конституція України в положеннях про вибори передбачає:
а) "...мають право на свободу об'єднання у політичні партії... (Стаття 36 Конституції України). А РФ і Пушилін допустять до виборів заборонені там ..Свободу, ОУН, Сі-14, Нацкорпус, Правий сектор, "Укроп" до виборів в ОРДЛО? А спостерігачами? А членами виборчих комісій? А хто підтриуватиме правопорядок на виборах - МВС України, чи МВС РФ разом з міліцією лнр-днр і за чиїми законами буде "порядок"підтримуватися?
б )Конституція України гласить- "Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій". А перелічені вище партії заборонені в РФ і в ОРДЛО...
в) "Членами політичних партій можуть бути лише громадяни України" ... " які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років."(Конституція). А якщо влада України не буде організовувати вибори, а сепари і РФ, то як проконтролювати, щоб у виборах не брали участі громадяни РФ, малолітні і громадяни з паспортами так званих "лнр-днр"?
г) А як можуть брати участь у виборах антиукраїнські партії, що нині діють і "владарюють" на території ОРДЛО, коли стаття 37. Конституції України гласить - "Утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, забороняються."
д) А як Штайнмайер, Путін, Пушилін, зможуть обійти Ст. 37, де чітко виписано наступне: - "Політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань" - до виборів, чи після ...??
е) " Стаття 77. Конституції ..Позачергові вибори до Верховної Ради України призначаються Президентом України і проводяться в період шістдесяти днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України". Так хто призначатиме вибори і за чиїми законами - Зеленський, Путін чи Штайнмайер?
є) Ст. 78 Конституції України - "Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом." Хто перевірить і підтвердить - МВС України, чи РФ, чи Штайнмайер?

Одним словом - я виконав ту частину "домашнього завдання" замість офіційних осіб. Тепер залишилось пред'явити ці питання РФ, і лише після отримання від неї позитивних для інтересів України відповідей і не "гратися в штайнмайера", чи виносити його формулу на розгляд в Нормандському форматі", а продовжувати перемовини в будь-яких форматах. Невирішення цих питань - буде САМООБМАНОМ і дитячою НАЇВІНІСТЮ з Української сторони, та й губить всякий сенс!!!
Пора Україні активізувати свою позицію і висувати ініціативи для обговорення, а не плентатися у хвості путінських...

МІЖНАРОДНИЙ аспект
Однозачні відповіді РФ на ці запитання однозначно й прояснять позицію РФ - чи вона виступає перед УСІМ СВІТОМ на цьому етапі війни дійсно миротворцем, чи просто водить за ніс ЗЕлену владу України * (бо з Порошенком - то був однозначний договірняк)! Та й Світ урешті визначиться - від кого ж так вони "втомилися"! І від чиєї брехні? І тоді й прихильникам Путіна на міжнародній арені крити вже буде нічим!

Володимир Пилипчук, політик, науковець, громадський діяч
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh