"Хто знає, що треба, щоб стати детективом НАБУ? Спробував би себе в новому амплуа", – жартував у Facebook 3 роки тому маловідомий громадський діяч.
"Хабарі умієш пропонувати?" – піджартовував йому однопартієць.
"Ну фіг зна. Беруть…"
Доля іронічна. Кілька днів тому цей громадський діяч став дуже відомим. Через тих самих детективів НАБУ і той самий хабар.

За версією слідства, він, Іван Фіщенко, був посередником і передавав гроші для свого знайомого – "слуги народу" Олександра Юрченка.

Корупційний скандал у стінах парламенту став топтемою останніх днів. Юрченка вже порівнюють з екснардепом Бориславом Розенблатом, якому в минулому скликанні НАБУ теж вручило підозру за хабар.

Розенблат теж був депутатом від партії влади. Його теж "записала" агент НАБУ під час спецоперації. І, за версією слідства, він теж "торгував" депутатськими функціями.

Але корупція в стінах Ради – не єдине, з чого складається історія "слуги" Юрченка. Друга (і, можливо, важливіша) сюжетна лінія – це боротьба правоохоронних органів за цю справу.

"Українська правда" розповідає, що наразі відомо про спецоперацію НАБУ, таємні домовленості та війну за підозру народному обранцю.

Що сталось?

НАБУ стверджує, що викрило на хабарі в 13 тисяч доларів Івана Фіщенка. Його називають помічником нардепа від "Слуги народу" Олександра Юрченка. Точніше – "помічником", бо офіційно він такого статусу не має.

За твердженням НАБУ, Фіщенко виступив посередником у перемовинах і передачі хабара, а гроші мав отримати сам народний обранець. Йдеться про 13 тисяч доларів за правки до законопроєкту. Вся історія, включно з грошима, була спецоперацією.

10 вересня Фіщенку вручили підозру, 15 вересня суд його арештував із можливістю вийти під заставу в 1 мільйон гривень.

Нардеп Юрченко наразі не є підозрюваним.

Хто такі Юрченко та Фіщенко?

Киянину Олександру Юрченку – 32 роки. Освіту здобував у сфері дизайну, а також правничу. Працював кур’єром, техніком-конструктором та архітектором, а з 2009 року – у юридичній фірмі. Початком своєї громадської діяльності називає членство в ГО "Люстрація" з 2011 року.

До Революції гідності був помічником нардепа Олександра Шевченка від "Свободи", після Майдану працював із депутатами Оленою Сотник ("Самопоміч"), Андрієм Денисенком ("УКРОП") і Тарасом Батенком (обраний від "БПП", але перейшов в "УКРОП").

У 2015 року й сам безуспішно балотувався до Київради від "УКРОПУ", очолюваної тоді Геннадієм Корбаном. Потім Юрченко керував районним осередком цієї партії.

Працював також у громадських радах району Києва. В автобіографії писав, що опікувався кількома місцевими ініціативами, зокрема збереженням каскаду ставків на річці Совці та протидією їхньої забудови, зведенням дитсатку та посиленням впливу громади на самоврядування. Казав, що цікавиться боротьбою із будівництвами та покращенням благоустрою.

У 2019 році пройшов у Раду як мажоритарник від "Слуги народу". Працює в комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг під керівництвом Андрія Геруса.

Юрченко також очолює підкомітет з питань поводження з побутовими відходами. І саме цього профілю – відходів – стосувались можливі корупційні домовленості.

З Іваном Фіщенком депутата пов’язує щонайменше робота в "УКРОПІ". Той, кого всі запам’ятали як "помічника" Юрченка, очолював київський осередок і, відповідно, в ієрархії стояв навіть вище за нинішнього нардепа.

У 2015 році він теж балотувався до Київради від партії Корбана. До цього двічі спробував зайти у Верховну Раду: 2012 року від "УДАРу", 2014 – від "Блоку Петра Порошенка".

Батько "помічника" – політтехнолог Дмитро Фіщенко, дружина – Каріна Багінська, працює у Нацбанку. Щоправда, за словами фігуранта справи НАБУ, наразі подружжя в процесі розлучення.

Єдиний народний обранець, в якого Фіщенко офіційно значився помічником, – "ударівець" Володимир Куренной у 7 скликанні. Однак видання "Букви" фіксувало, як "слуга" Юрченко і справді радився з Фіщенком з робочих питань.

Нардеп листувався зі своїм "не помічником", сидячи у залі парламенту. І листування це стосувалось законопроєкту, аналогічного тому, який потім фігуранти будуть обговорювати на плівках НАБУ.

Фіщенко має статус фізичної особи-підприємця, який займається торгівлею, продає електронну техніку. Також каже, що отримує гроші зі здачі в оренду автомобіля.

Завдяки дружині-держслужбовцю, офіційні доходи Фіщенка можна побачити у публічній декларації. Згідно з нею, за весь 2016 рік чоловік заробив на підприємництві лише 80 тисяч гривень, тобто близько 6,6 тисяч на місяць. І крім декретної соцдопомоги дружини, це був весь дохід родини.

Вже наступного року прибутки Фіщенка від того ж підприємництва раптом зросли до 750 тисяч гривень, а до минулого року вони виросли ще до 875 тисяч. Подружжя володіє 3-ма автівками і при цьому не декларує жодної нерухомості, не те що власної, а й навіть користування чужою. На суді Фіщенко сказав, що і він, і дружина з дітьми мешкають у будинку його матері. 
Повний текст

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh