Володимир Пилипчук, політик, науковець, екснардеп:
Світ ще не виробив дефініції для таких режимів, оскільки, прецедентам українському режиму у світі поки ще не було

Нині - це хаотичний симбіоз з різних типів суспільних ладів, відносин, різних типів держави та режимів.
З упевненістю можна охактеризувати цей режим лише тим, що він в Україні: Олігархічний, Мафіозний та Охлократичний з елементами Тоталітаризму та Анархії, залежний (а в багатьох випадках) і зацікавлений в диктаті Агресора та міжнародних фінансових інституцій, позиція яких у більшості - суперечить державним інтересам України...
Патріотична еліта роз'єднана та нейтралізована, а антиукраїнські верховоди "спаяні" єдиною метою - це нажива та руйнування демократизму, як і самої країни.
А президент за власним менталітетом та рівнем професіоналізму, навіть в "азах" управління державою, уже сьогодні - назавжди вчорашній!

Про це Володимир Пилипчук пише на своїй сторінці у Facebook:

Що побудували? Під чиїм керівництвом? Куди котимося? Що робити?
Чи визначилися "слуги народу" хоча б самі для себе в питанні "хто вони", щоб хоча їм самим стало врешті зрозуміло - куди вони хочуть привести Україну? І щоб народ зрозумів, що являє їх політична сила за ідеологією?

А. На вибори президента і парламенту вони йшли під "маркою" лібертеріанства! (libertas — «свобода») - повний антипод тоталітаризму!
Політична філософія лібертеріанства - це:
- Право людей на свободу від посягань на свою особистість або власність;
- Жодного державного контролю над засобами масової інформації;
- Органи влади мають охороняти країну лише від зовнішньої агресії;
- Від внутрішніх агресорів - самі громадяни, при суттєвому зменшенні чисельності поліції і витрат на її утримання. Для цього забезпечити вільне володіння зброєю громадянами;
- Відмова від репресій;
- Оподаткування і мита є аморальними, по суті нічим не відрізняється від грабунку;
- Проти будь-яких державних дотацій, субсидій, пільг;
- Мінімізація державного апарату і його втручання в економічну, громадську та політичну діяльність населення;
- Вимога повної легалізації усіх або більшості наркотиків, грального бізнесу;
- Ціни абсолютно ринкові і вільна конкуренція.

Б. Прийшовши до влади та взявши під повний контроль всі гілки влади, вони (на своєму листопадовому з'їзді) вустами глави партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка заявили", що нинішня партійна ідеологія лібертаріанства буде змінена. "Це буде щось між ліберальною та соціалістичною ідеологією"!
Що таке соціалізм, ми добре пам'ятаємо - це:
- Повний контроль за ЗМІ;
- Ніяких партій іншого ідеологічного спрямування;
- Репресії, тюрми, ГУЛАГи, психіатричне "лікування інакомислячих", масові голодомори та фізичні вбивства тих, хто режиму не подобався (срср часів Сталіна, Ємен, Лаос часів Фомвіхана, Камбоджа часів Іенг Сарі та Пол-Пота, Китай часів Мао, Куба часів Фіделя та й спорадично - в європейських країнах у часи так званого "соціалістичного ТАБОРУ");
- Низькі податки, безоплатне надання (за багаторічною чергою) житла в користування, безоплатне навчання та медобслуговування;
- Повна заборона та лише візовий (дозвільний) режим на будь-які виїзди за кордон;
- До чого довів соціалізм країни, де він був встановлений - відомо. А в підсумку - зник і сам з лиця Землі!
- Так СН хоче соціалізм воскресити з мертвих, чи вчергове - просто ним поманити за собою хахлів, совків та ватників?
- А що "соціалістичного" запровадить ця політсила в якості соціальної політики? Чи лише запропоноване їх "генераторами ідей"- розраховуватися за борги при здирницьких тарифах собаками та майном, пенсіонерам - помирати від хвороб - без медичної допомоги, а дітей знедолених визнавати неповноцінними?
- А що у правовій політиці - повернутися до соцалістичної концепції Генпрокурора срср Вишинського - до революційної доцільності? Які ще новели, окрім запропонованих неандертальцем Бєнєдіктовою, позиції органів влади - скасувати презумпцію невинуватості як АТАВІЗМ права всієї цивілізації, чи як "гальма реформ" СН? А підозрюваним "партією" слід буде виправдовуватись, доказуючи свою невинуватість перед "найчеснішим" судом у світі? Щоб репресії патріотів перетворилися автоматично з незаконних... в "законний" курс та дії органів влади? Всупереч міжнародному праву - і повернутися в середньовіччя? В цьому суть правових реформ "чиїхось слуг"? (Неандертальці - були від природи глухими, але не німими, тому, не витримавши в конкуренції з іншою гілкою - людини мислячої, вимерли, склавши собою тупикову гілку в розвитку людини, в становленні саме "людини розумної", мислячої (Homo sapiens)).

В. А яка ж практика СН? Що побудували? Що хоча б укріпили? Економіку чи обороноздатність, добробут чи права людини, вільну конкуренцію чи монополізм, заможність чи зубожіння та злиденність населення? Що дав турборежим для зростання економіки, науки, культури, зайнятості населення, окрім його еміграції?
Через пів року після згаданого з'їзду:
- Ціни НЕ ринкові, а, монопольні, вільна конкуренція задушена владою, монополістами-олігархами, "смотрящімі" від СН;
- ЗАКОНОДАВЧЕ підвищення тарифів,податків, штрафів, зборів;
- Для захисту інтересів МОНОПОЛІСТІВ від ринкового ціноутворення, від вільної конкуренції створений окремий орган державний - НКРЕУ;
- Та й сам Уряд диктує імпорт е/енергії з країни-агресора - на користь олігархів та на шкоду всій економіці. Сам Уряд виводить з- під конкуренції монополістів, зупиняючи потужності продуцентів (АЕС) дешевої енергії;
- Розростання бюрократичного апарату у сфері державного управління;
- Мільйонні зарплати, тобто "пільги", але лише призначеним СН;
- Намагання ввести репресивний контроль за ЗМІ, встановити репресії стосовно вільнодумних журналістів, придушення свободи слова шляхом репресій;
- Правоохоронні органи криміналізовані по всій вертикалі;
- Різні види озброєння мають лише криміналітет та незаконні "армії" олігархів. А громадянам заборонені навіть короткостволи для особистого самозахисту;
- Захист від зовнішнього агресора - спорадичний (хаотичний) у всіх його напрямках. Як у політичному, так і дипломатичному, військовому, ... а в економічному - відверта "гра в піддавки";
- Управління Збройними силами, як і оснащення системами озброєнь, інфраструктура так і логістика і навіть харчування - далекі від стандартів НАТО. І навіть не зрівнянні в забезпеченні з поліцією.
Тобто те, що створено - суміш "бульдога з носорогом", а не ніякий не лібертаризм чи соціалізм!
Яку ж ідеологію СН "виробить" на черговому своєму з'їзді? Бо те, що маємо... - ''не пре ні в які ворота"!

Г. Яку ж політичну філософію насправді "сповідує" СН, у якої вся повнота влади в країні? Як характеризувати суспільний лад, який на практиці встановив режим СН в Україні? Яку державу вона взялася будувати? З яким статусом? Виникають обгрунтовані сумніви - а вони самі розуміли (та й чи нині - вже розуміють) ідеологію, створюваної ними (якщо й ними) власної партії, та куди вона має привести суспільство?
За збігом обставин (чи логічно його характеристику прийдеться давати саме в розділі "Г". А дефініції - в розділі Д...
- Бо нині - це хаотичний симбіоз з різних типів суспільних ладів, відносин, різних типів держави та режимів.
- Домінуючою складовою цього симбіозу є Олігархат, (влада небагатьох) — політичний режим, у якому влада (політична, економічна та ін.) належить невеликій, закритій та тісно згуртованій групі осіб; групі людей, які одночасно є і власниками засобів виробництва, ЗМІ і можновладцями.
- Одночасно - це і Тоталітаризм. Але лише в тій частині, яка формально залишилася від влади олігархату (totalitos - цілісний, той що охоплює усе загалом) - система державно-політичної влади, яка регламентує усі суспільні та приватні сфери життя людини-громадянина. Тоталітарний політичний режим ("Поліцейська держава") - є протилежністю демократичної правової держави.
- Але всередині тоталітарного режиму, у сфері оборони та соціальної політики - мають місце ще й елементи керованої Анархії. Але анархії штучно створеної саме олігархатом, інтересам якого, хоч і неофіційно, неформально, але підпорядкована офіційна влада.
- Характеризувати режим як Диктаторський ще зарано, хоча масованість "заявок" на диктатуру вже чітко видна як зі сторони СН, так і президента.
- Прагнення самого президента до Авторитаризму - не викликає сумніву, але відчувається вже повною мірою лише в тих органах та сферах, які йому "віддалися". Але незалежними від нього поки-що намагаються бути парламент, МВС та Нацбанк. В парламенті і власна партія... рідко, але демонструє незалежність, так і різномасна опозиція. Деякі територіальні органи місцевої влади та територіальні громади, політичні партії та громадські громадські організації - ним ще не підкорені… Не всі ЗМІ в нього "в кулаку". А от рівня авторитаризму Порошенка- Януковича, рівня міцності у владі, рівня міжнародних зв'язків, рівня підтримки з боку ЗСУ - він ще дійсно не досяг! Його особиста влада (як і партії), на сьогодні є надзвичайно мізерною та хиткою.
- А от у кого Зеленський та частина його партії, разом з ОПЗЖ є самі реальними слугами, так це - в олігархів, Путіна та в міжнародної мафії!. Але пітримка ними Зеленського - є також мізерною. І явно відчувається, що він, всупереч легітимності свого статусу та конституційності терміну його правління, віку - ВЖЕ нині є як морально застарілим для суспільства і тимчасовим - за перспективами та ментальністю... Він і досі не дозрів, навіть того рівня "досконалості", якого досягло далеко не досконале суспільство, яке підтримало його на виборах.. А за власним менталітетом та рівнем ,професіоналізму, навіть в "азах" управління державою, він уже сьогодні - назавжди вчорашній!
- Окрім згаданого Україна, де-факто, втратила частину свого суверенітету як у зовнішній, так і внутрішній політиці завдяки тому, що її влада піддається (і виконує) вимоги як агресора, так і міжнародних фінансових інституцій, які йдуть в розріз з державними інтересами України.
- Режим влади, який репресує чесних громадян та патріотів, інформаторів про злочини посадовців, покриває корупціонерів, розкрадачів майна держави, рейдерів, винних в каліцтві і смертях законослухняних та існуванні організованої злочинності - правомірно назвати Мафіозним.
- Якщо характеризувати режим влади через рівень її особистостей за показниками як рівень знань, рівень професіоналізму, патріотизму, практичних навичків в управлінні великими соціальними системами, то із впевненістю, точністю, майже без жодних застережень, можна охарактеризувати як Охлократичний! (Охлократія - вироджена форма демократії, влада некомпетентних, примхливих, обрана імпульсивним натовпом). Охлократія "на своєму місці", бо вона характерна саме для перехідних та кризових періодів.
- А якщо розглядати статус громадян в країні, то де-факто, він коливається між статусом феодальних кріпаків та статусом вільних людей, але вільними лише в окремих сферах, тому й визначення такого складного явища - немає. А якщо побутовою мовою тоді - люди напіввільні.
- Якщо характеризувати суспільство через призму менталітету його громадян та їх стійких груп, то тут також - симбіоз: з елементами громадянського суспільства, так і політично апатичних - "болота"; як організацій патріотів, так і з загонів "п'ятої колони" ворогів; як із організованих злочинних груп, які діють самостійно, так і ОЗУ, які діють під прикриттям і у змові з перевертнями в "правоохоронних" органах та криміналізованою політичною владою (мафією).
- Окрім того... У політиці нинішньої влади широко практикується давній принцип Цезаря -«розділяй та володарюй» — стратегія отримання та підтримання влади шляхом поділу великої концентрації влади на відособлені групи, кожна з яких має менше влади та впливу. Підтримання влади забезпечується за рахунок перешкоджання малим групам влади з'єднатися і стати більш потужними. Використання цієї техніки дозволяє невеликими силами управляти тими, хто разом мав би велику силу та владу. Тобто - патріотична еліта роз'єднана та нейтралізована, а антиукраїнські верховоди - "спаяні" єдиною метою - це нажива та руйнування демократизму, як і самої країни. Наживи з тих, хто роз'єднаний у відстоюванні інтересів держави, так і загально-людських прав та цінностей !
- Чого бажає СН отримати від збільшення внутрішніх та зовнішніх позик? Дійсно відновити економіку, підняти соціальні стандарти та обороноздатність? Чи просто, традиційно пожебракувавши - знову обікрасти державу і його населення, увігнавши їх у ще глибшу боргову яму?

Д. Тобто те, що нині "побудоване" в Україні (під проводом СН), можна з упевненістю охарактеризувати наступним чином:
- Суспільний лад в Україні - не зрозумілий. У всякому випадку за сукупними, вище перерахованими у розділах В та Г ознаками - людство чіткої дефініції такого ладу та стану ще не виробило.
- З упевненістю можна охактеризувати лише режим:
- Він в Україні Олігархічний, Мафіозний та Охлократичний з елементами Тоталітаризму та Анархії, залежний (а в багатьох випадках) і зацікавлений в диктаті Агресора та міжнародних фінансових інституцій, позиція яких у більшості - суперечить державним інтересам України... І світ також ще не виробив інтегральної дефініції для таких РЕЖИМІВ, оскільки, прецедентам українському режиму - у світі поки ще не було.
- Тобто повністю автентичних Україні ладу та режимів у світі ще не було!
З чим і "вітаю", як шановану, так і не шановану мною частини суспільства України. Нарешті - ми перші!
Але, коли закінчиться "перехідний період" із занепаду, нестабільності в епоху сталого розвитку, а разом з нею щезнуть і примарні СН, коли у владі "вимруть новітні неандертальці" - вирішувати всьому суспільству, або хоча б активній його частині!

Тобто, що робити з владою і "досягненою" нею "першістю" України в світі - маєте вирішити своїм колективним розумом, бо мої рекомендації, на яких я акцентував увагу суспільства регулярно, поки-що не прийняті ним як керівництво до дії!

Володимир Пилипчук, український політик, науковець, екснардеп, громадський діяч

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh