Під епохою перемог Володимира Зеленського 25 жовтня підведено жирну червону лінію
Згідно з результатами екзит-полів, ні один кандидат від партії президента "Слуга народу" поки що не виграє мерські вибори в жодному обласному центрі.
У Києві партія "Слуга народу" може зайняти аж третю позицію після "УДАРу" та "Європейської солідарності", а кандидатка СН у міські голови столиці має всі шанси не пройти у другий тур.
Хоча ще рік тому ця сама партія змітала всіх на своєму шляху і вперше в історії України змогла сформувати монобільшість у парламенті.

Саме по собі для президента Зеленського це не мало б стати катастрофічним наслідком. Але результати місцевих виборів можуть відкрити новий театр воєнних дій між президентом та місцевими елітами, які суттєво укріплюють свої позиції в регіонах.

Саме так може статися у Києві.

"Українська правда" традиційно стежила за тим, як проходять вибори у столиці та за роботою штабів головних кандидатів у мери.

Беззаперечний фаворит столичних перегонів – чинний мер Віталій Кличко. Єдина інтрига мерських виборів у Києві полягала в тому, виграє Кличко в першому турі чи у другому.

25 жовтня простежити за роботою чинного міського голови та його штабу було неможливо.

За день до голосування Кличко повідомив, що підхопив коронавірус, все його оточення з ним контактувало в останні дні. Тому в день виборів штаб Кличка працював виключно в режимі онлайн, а мер сидів вдома на самоізоляції.

Тож УП навідалася до штабів потенційних конкурентів Кличка у другому турі.

За даними екзит-полу групи "Рейтинг" їх три: Олександр Попов від ОПЗЖ – 8,6%, Сергій Притула від "Голосу" – 8,3% та Ірина Верещук зі "Слуги народу" – 8%.

Штаб "Голосу", Сергій Притула
Виборчий штаб партії "Голос" на парламентських виборах 2019 року запам’ятався як один із найбільш людних і повних життя. Нова партія вривалась в українську політику і бурхливо реагувала на найменші дрібниці дня виборів.

За останній рік "Голос" пережив кілька важких змін та втрату лідера. По суті перед жовтневими місцевими виборами саме існування партії у великій політиці було під питанням.

Лідери "Голосу" мусили або яскраво заявити про те, що партія жива і розвивається, або змиритись на роль разового політичного проекту.

І партія Вакарчука без нього самого вирішила поборитись за життя.

"Розумієте, Київ – це надзавдання. Пройти в Київраду, закріпитись у столиці – означає показати всім, що "Голос" є, він відбувся і це не проект на один раз, а справжня, жива і спроможна партія", – пояснює в розмові з УП одну з цілей кампанії народний депутат Андрій Осадчук.

Власне тому на виборчій кампанії в Києві "Голос" сконцентрував найбільше уваги. У столиці від партії на мера висувався найбільш впізнаваний її кандидат шоумен Сергій Притула.

Зрозуміло, що перемогти беззаперечного фаворита Кличка кандидату від "Голосу" було б вкрай складно. Але вихід Притули у другий тур став би для його партії новим поштовхом до розвитку. А враховуючи досить скромні фінансові можливості, популярність Притули мала стати локомотивом відродження "Голосу".

"У нас немає можливості завішувати весь Київ бігбордами, чи щодня доносити виборцям через різні телеканали, які ми хороші... У нас не так багато можливостей: соцмережі та особисті зустрічі. І я з великим задоволенням на ногах пройшов по всіх округах столиці", – розповідає сам Притула.

Власне, приземлення "Голосу", спускання із високих сцен на стадіонах до камерних зустрічей з виборцями у дворах біля будинків – найточніша ілюстрація шляху, який пройшла партія за останній рік. Можливо, "Голос" дещо втратив лоск, але отримав шанс на майбутнє.

Згадану втрату зовнішнього шику можна було буквально побачити 25 жовтня в київському штабі "Голосу".

Після галасного штабу із масою людей і багатими пригощаннями на виборах в Раду, нинішній штаб вражав своїм аскетизмом.

Впродовж дня офіс київського "Голосу" скидався на залу очікування автовокзалу районного центру. Більшість часу там було порожньо і безлюдно.

Час від часу з’являлись невеликі групи людей, які квапились на черговий брифінг, адже якщо пропустити один, то наступного доведеться чекати кілька годин.

Перший серйозний брифінг відбувся аж о 18-й годині, коли до штабу приїхав перший номер київського списку Максим Нефьодов.

"Там у штабі майже нікого із топів немає, бо більшість депутатів і партійців – по регіонах. Кожен за якусь область чи місто відповідає. Загалом у нас зараз великі очікування від трьох галицьких областей, Києва, Черкас та ще кількох великих точок. У Києві мало хто і є зараз", – пояснює порожнечу в офісі один із штабістів "Голоса".

Хто мусив бути у Києві, то це Сергій Притула. Як тільки група "Рейтинг" та інші оприлюднили дані своїх екзит-полів, кандидат від "Голосу" в мери столиці вийшов на брифінг. Притула намагався демонструвати впевненість і готовність до боротьби.

"Я можу уже констатувати, що "Голос" стає фракцією у Київраді. Щодо тих результатів, які показують екзит-поли на виборах мера, то ми розуміємо, що у нас буде дуже неспокійна ніч. Адже за такої низької явки кожна сотня-друга голосів може мати значення. Тому ми з колегами уже на низькому старті і готові виїжджати на дільниці, якщо десь будуть фіксувати порушення", – говорив новий політик Притула, з незвичною для своїх фанів непідробною серйозністю.

На запитання УП, чи не покине він політику, якщо не пройде у другий тур, той же серйозний рівний голос відповів, що "незалежно від результатів" Притула "продовжить розбудовувати партію".

Весь час, поки Сергій відповідав на наші питання, мимоволі закрадалась думка, що от зараз, після наступного речення він вкине якийсь жарт, а потім ще щось дотепне скаже.

Але нічого такого не ставалось: перед камерами стояв політик, здатний структуровано пояснювати свою позицію і не боятись при цьому складних речень. Дрібничка, але рідкісна для "нових облич" річ.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh